Lankytini objektai

Nepaprastos mažų miestelių bažnyčios, 2 dalis

upytes baznycia

Lietuviškos medinės bažnyčios, kaip architektūros objektai, mane labai žavi. Savo paprastumu, natūralumu, dailumu. Kai kurios jų yra atlaikiusios ne vieną dešimtį ir net šimtą metų. Specialiai medinių bažnyčių į savo kelionių po Lietuvą maršrutus netraukiu. Jos pačios mane susiranda. Tiesiog stūkso mažuose miestukuose, kuriuos tenka pravažiuoti beieškant vieno ar kito regione esančio lankytino objekto. Būtinai sustoju, iššoku ir nufotografuoju. Taip mano medinių bažnyčių (kartais pasitaiko ir cerkvių) kolekcija po truputį auga. Šiame įraše dalinuos naujai atrastomis medinukėmis. Daug apie jas nerašau, jei norėsite, galite papildomai pasidomėti patikusiu objektu. Kviečiu tiesiog pasigrožėti. Beje, pirmoji mano medinės kolecijos dalis aprašyta praėjusių metų tinklaračšio įraše „Nepaprastos mažų miestelių bažnyčios“.

Didkiemio bažnyčia

Didkiemio Šv. Angelų Sargų bažnyčia stovi Žemaitijoje, Didkiemio kaime, Jūros slėnio kairiajame krante. Pastatyta 1796 m. ji yra liaudies architektūros formų, kryžminio plano, su bokšteliu. Joje įrengti 2 altoriai.

Didkiemio baznycia

Didkiemio baznycia

Veiviržėnų bažnyčia

Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią rasite Veiviržėnų miestelyje, prie kelio 2202 Klaipėda–Veiviržėnai–Endriejavas, Veiviržo dešiniajame krante. 1769 m. pastatyta, 1882 m. atstatyta ji yra liaudies architektūros formų, vyraujančių baroko bruožų, laužyto stačiakampio plano, su bokšteliu. Bažnyčioje yra 7 altoriai. Šventoriuje stovi mūrinė varpinė.

Veivirzenu baznycia

Veivirzenu baznycia

Viduklės bažnyčia

Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčia stovi Žemaitijoje, Viduklės miestelyje. Ji čia pastatyta 1806 m. Bažnyčia yra stačiakampio plano, su bokšteliu.

Vidukles baznycia

Vidukles baznycia

Medininkų bažnyčia

Medininkų Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčia stūkso Medininkų kaime. Ji čia pastatyta palyginti neseniai – tik 1931 m. Bažnyčia yra stačiakampio plano, vienabokštė, bazilikinė, trinavė, su prieangiu, bokšteliu. Šventoriuje stovi medinė varpinė.

Medininku baznycia

Medininku baznycia

Upytės bažnyčia

Upytės Šv. Karolio Boromėjaus bažnyčią, statytą 1878 m., rasite Upytės kaime, 6 km į pietryčius nuo Naujamiesčio, prie Panevėžio-Krekenavos kelio. Ji yra liaudies architektūros formų, turi neobaroko bruožų, su 2 bokšteliais, viduje įrengti trys altoriai ir 8 registrų vargonai.

upytes baznycia

upytes baznycia

Tuputiškių bažnyčia

Rytinėje Vilniaus miesto dalyje, vadinamoje Tuputiškėmis, stovi vienintelė Vilniaus mieste medinė katalikų Pavilnio Kristaus Karaliaus ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia, statyta 1935 metais. Bažnyčia stačiakampio plano, vienabokštė, trinavė, su prieangiu, bokšteliu.

Tuputiskiu baznycia

Tuputiskiu baznycia

Žemaitėlių cerkvė

Žemaitėlių Šv. Mikalojaus cerkvė – rusų stačiatikių (sentikių) maldos namai Vilniaus rajone, Paberžės seniūnijoje, Žemaitėlių kaime, 0,6 km į vakarus nuo kelio Vilnius–Utena. Pastatyta apie 1928 m. Veikia tik per didžiąsias sentikių šventes.

Zemaiteliu cerkve

Zemaiteliu cerkve

Mikniškių cerkvė

Šalčininkų rajone esančios Mikniškės didžiuojasi savo dar 1915 metais statyta medine Dievo Motinos ikonos „Visų liūdinčiųjų Džiaugsmas“ cerkve.

Mikniskiu cerkve

Mikniskiu cerkve

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading