Lankytini objektai

Kalnų tipo Antalieptės hidroelektrinė

Antalieptės hidroelektrinė

Antalieptės hidroelektrinė (kitaip dar vadinama vandens jėgaine) įrengta Antalieptėje dar 1961 metais (rekonstruota 2001 m) ir dabar yra veikiantis istorijos ir technikos paveldo paminklas. Išoriškai ji gal ir nėra labai įspūdinga, be to, ir visai nedidukė, tačiau verta dėmesio dėl dviejų priežasčių.

Visų pirma, ji yra didžiausia Baltijos šalyse kalnų tipo hidroelektrinė – vanduo teka dideliais vamzdžiais ir ant turbinų ratų krinta iš didžiausio Lietuvos sąlygomis 35 metrų aukščio. Vieta šiai hidroelektrinei buvo išrinkta beveik prieš šimtą metų – jau tada buvo pastebėtas vietos išskirtinumas – Šventosios rėva, kur upės nuolydis 5 km ruože siekia 25 metrus.

Antra, pastačius Antalieptės hidroelektrinę, buvo užtvenkta Šventoji, vanduo užliejo 800 ha plotą ir sujungė 26 ežerus – susidarė Antalieptės marios. Beje, jei kiltų noras šiek tiek daugiau laiko praleisti prie marių, rekomenduoju įveikti jų pakrante einantį pėsčiųjų taką – Šventosios aukštupio pažintinė trasa.

Zarasų rajone, Gražutės regioniniame parke esančią hidroelektrinę lengva pasiekti automobiliu ir apžiūrėti. Nebūtina net žinoti tikslių koordinačių – navigacija lengvai randa šį objektą pagal jo pavadinimą.

Antalieptės hidroelektrinė
Antalieptės hidroelektrinė
Antalieptės hidroelektrinė
Antalieptės hidroelektrinė
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading