Pasaulis

Įstrigęs uolose Senetil de las Bodegas miestelis Andalūzijoje

Senetil de las Bodegas Andalūzija

Pietų Ispanijos regionas Andalūzija sėte nusėtas baltai dažytais miesteliais. Devyniolika jų, esančių Kadizo provincijoje, netgi turi savo prekinį ženklą ir vadinami Pueblo Blancos (Baltaisiais miesteliais). Aplankėme jų kelis, nes visiems nebūtų pakakę laiko, o vieną ypatingą labai rekomenduoju. Tai Senetil de las Bodegas miestelis, kurio dalis namų yra tiesiog olose, kai kuriose gatvėse uolos pakibusios tiesiog virš žmonių galvų. Įraustuose į uolas namuose vasarą ne taip karšta, o žiemą jie išlaiko daugiau šilumos.

Senetil išaugo iš seno maurų miestelio. Jau tuomet žmonės gyvenimui pasirinko šią ypatingą vietą – aukštus uolingus šlaitus turinčią ir staigų vingį darančią Rio Trejo upę. Kadangi apylinkėse yra rastos olos, kuriose žmonės gyveno prieš 25 tūkstančius metų, manoma, kad ir Senetil miestelio teritorija galėjo būti gyvenama daug anksčiau nei čia atsikraustė maurai. Tiesiog senųjų gyventojų pėdsakai išnyko po naujais kultūriniais sluoksniais.

Kaip bebūtų, dabartinis Senetil vilioja lankytojus pasivaikščioti siauromis jaukiomis gatvelėmis ir pasigrožėti stebinančiais uolų vaizdais. Jame pilna jaukių restoranėlių, vaikščiojančiuosius lydi per miestą vingiuojanti upė.

Miestelį lankėme su bičiuliais Laima ir Mindaugu, projekto Andalūzija. VIRGEN EXTRA kūrėjais, Andalūzijoje gyvenančiais jau ne vienerius metus ir žinančiais daug įdomių šio regiono lankytinų vietų.

Senetil de las Bodegas Andalūzija
Senetil de las Bodegas Andalūzija
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading