Lankytini objektai

Tiltas per… pievą

Griniaus tiltas

Ypatingą tiltą, kuris nejungia nei vieno kranto, atradome kelyje Šilutė-Rusnė. Šlažų, arba Prezidento K. Griniaus, tiltas Rusnės žemumos pievoje išsitęsęs per tryliką betoninių arkų. Pastatytas 1926 m. jis padeda žmonėms įveikti kiekvieną pavasarį, išsiliejus Nemunui, patvinstančias pievas.

Griniaus tiltas

Žinoma, vasarą pievoje vandens neradome, tad prie tilto galėjome prieiti tikrai arti. Mus sustabdė tik elektrinis piemuo, kantriai saugojęs po tiltu įrengtoje ganykloje besiganančias karves. 🙂

Griniaus tiltas

Panaršiusi internete radau istoriją, kad į šio tilto statybą buvo investuota daugiau nei 600 tūkst. litų. 20 amžiaus pradžioje tai buvo tikrai dideli pinigai. Į tilto atidarymą buvo atvykęs net tuometinis Lietuvos Respublikos Prezidentas Kazys Grinius. Jis buvo pirmasis iš prezidentų, į šį kraštą atvykęs po jo prijungimo prie Lietuvos.

Šiuo metu tiltas yra saugomas valstybės kaip istorinę ir techninę reikšmę turintis objektas.

Griniaus tiltas

Prezidento K. Griniaus tiltą įtraukėme į savo -iausių aplankytų tiltų kolekciją. Nors jis nėra nei ilgiausias, nei aukščiausias ar dar kokia kita skaitine išraiška -iausias, tačiau jis unikalus savo buvimo vieta ir paskirtimi. 🙂

Griniaus tiltas

Beje, štai visa mūsų aplankytų -iausių tiltų kolekcija:

Žymos
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading