Tiltas per… pievą

Ypatingą tiltą, kuris nejungia nei vieno kranto, atradome kelyje Šilutė-Rusnė. Šlažų, arba Prezidento K. Griniaus, tiltas Rusnės žemumos pievoje išsitęsęs per tryliką betoninių arkų. Pastatytas 1926 m. jis padeda žmonėms įveikti kiekvieną pavasarį, išsiliejus Nemunui, patvinstančias pievas.

Griniaus tiltas

Žinoma, vasarą pievoje vandens neradome, tad prie tilto galėjome prieiti tikrai arti. Mus sustabdė tik elektrinis piemuo, kantriai saugojęs po tiltu įrengtoje ganykloje besiganančias karves. 🙂

Griniaus tiltas

Panaršiusi internete radau istoriją, kad į šio tilto statybą buvo investuota daugiau nei 600 tūkst. litų. 20 amžiaus pradžioje tai buvo tikrai dideli pinigai. Į tilto atidarymą buvo atvykęs net tuometinis Lietuvos Respublikos Prezidentas Kazys Grinius. Jis buvo pirmasis iš prezidentų, į šį kraštą atvykęs po jo prijungimo prie Lietuvos.

Šiuo metu tiltas yra saugomas valstybės kaip istorinę ir techninę reikšmę turintis objektas.

Griniaus tiltas

Prezidento K. Griniaus tiltą įtraukėme į savo -iausių aplankytų tiltų kolekciją. Nors jis nėra nei ilgiausias, nei aukščiausias ar dar kokia kita skaitine išraiška -iausias, tačiau jis unikalus savo buvimo vieta ir paskirtimi. 🙂

Griniaus tiltas

Beje, štai visa mūsų aplankytų -iausių tiltų kolekcija:

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.