Lankytini objektai

Miestelis su trejais vartais

Darsuniskis

Papasakosiu jums šį kartą apie mažą miestelį, per kurį ėjo didysis kryžiuočių kelias į Trakus ir Vilnių. Jau ne vieną šimtą metų šis miestelis gyvuoja į pietvakarius nuo Kaišiadorių, dešiniajame Nemuno krante. Darsūniškiu jis yra vadinamas. Tačiau ne dėl kryžiuočių kelių mes į jį išsiruošėme. Važiavome pamatyti miestelio, turinčio net trejus įvažiavimo vartus. Vilnius turėjo ne vienus vartus į miestą, šitą aš žinau. Tačiau, kad toks mažutis miestelis kaip Darsūniškis taip pat turi vartus ir dar ne vienus, buvo netikėtas ir įdomus atradimas.

Darsuniskis

Miestelį bei visus tris jo vartus-koplytėles, čia dar vadinamus „bromais“, radome labai lengvai. Visi vartai turi savo pavadinimus – Šv. Agotos, šv. Kazimiero ir šv. Jurgio vartai. Du iš jų pastatyti kažkur 19 amžiaus pradžioje, o treti – geru šimtmečiu vėliau.

Darsuniskis

Reikia pasakyti, kad senieji, originalieji vartai, deja, Sovietmečiu (1963 m.) buvo nugriauti ir sumesti į Nemuną. Tai, kas stovi dabar miestelyje, yra atstatyta 1990 m. Tą bylojo ir ant vartų pakabintos informacinės lentelės. Visgi vartų skulptūros ir paveikslas yra išlikę originalai. Beje, visi treji vartai dabar stovi ne ant, o šalia tikrųjų kelių į miestelį.

Darsuniskis

Darsuniskis

Visus vartus išbandėme. Jie pakankamai platūs, tad su lengvuoju automobiliu pravažiuoti pro juos nebuvo sudėtinga. O ryškios automobilių vėžės po vartais rodė, kad tokių bandytojų kaip mes čia nuolat atsiranda. 🙂

Žymos
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading