Miestelis su trejais vartais

Papasakosiu jums šį kartą apie mažą miestelį, per kurį ėjo didysis kryžiuočių kelias į Trakus ir Vilnių. Jau ne vieną šimtą metų šis miestelis gyvuoja į pietvakarius nuo Kaišiadorių, dešiniajame Nemuno krante. Darsūniškiu jis yra vadinamas. Tačiau ne dėl kryžiuočių kelių mes į jį išsiruošėme. Važiavome pamatyti miestelio, turinčio net trejus įvažiavimo vartus. Vilnius turėjo ne vienus vartus į miestą, šitą aš žinau. Tačiau, kad toks mažutis miestelis kaip Darsūniškis taip pat turi vartus ir dar ne vienus, buvo netikėtas ir įdomus atradimas.

Darsuniskis

Miestelį bei visus tris jo vartus-koplytėles, čia dar vadinamus „bromais“, radome labai lengvai. Visi vartai turi savo pavadinimus – Šv. Agotos, šv. Kazimiero ir šv. Jurgio vartai. Du iš jų pastatyti kažkur 19 amžiaus pradžioje, o treti – geru šimtmečiu vėliau.

Darsuniskis

Reikia pasakyti, kad senieji, originalieji vartai, deja, Sovietmečiu (1963 m.) buvo nugriauti ir sumesti į Nemuną. Tai, kas stovi dabar miestelyje, yra atstatyta 1990 m. Tą bylojo ir ant vartų pakabintos informacinės lentelės. Visgi vartų skulptūros ir paveikslas yra išlikę originalai. Beje, visi treji vartai dabar stovi ne ant, o šalia tikrųjų kelių į miestelį.

Darsuniskis

Darsuniskis

Visus vartus išbandėme. Jie pakankamai platūs, tad su lengvuoju automobiliu pravažiuoti pro juos nebuvo sudėtinga. O ryškios automobilių vėžės po vartais rodė, kad tokių bandytojų kaip mes čia nuolat atsiranda. 🙂

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.