Lankytini objektai

Pagramančio apžvalgos bokštas

Pagramančio apžvalgos bokštas

Pagramančio apžvalgos bokštas, leidžiantis iš dvylikos metrų aukščio apžvelgti Akmenos ir Jūros upių santaką, vos atvertas turistams, tapo viena iš populiariausių vasaros lankytinų vietų. Pastatytas Pagramančio regioniniame parke jis stipriai pakeitė santakos pakrantės vaizdą. Iki tol dažniausiai tik vietiniams žinoma ir jų mėgiama vieta dabar pritraukia tūkstančius žmonių.

Aš Akmenos ir Jūros santaką žinojau jau seniai, mat kiekvieną vasarą atkeliauju į šį Žemaitijos regioną lankyti giminių. Su šeima mėgdavome turkštis vietoje, kurioje dvi upės susijungia – vienos upės srovė visada būdavo šiltesnė nei kitos. Prieš atsirandant apžvalgos bokštui prie santakos nusileisdavome pašiurusiais mediniais laiptais, o status skardis buvo visas apaugęs krūmais. Prieš keletą metų esu šią santaką aprašiusi tinklaraštyje, jei įdomu, žvilgtelėkite, kokį vaizdą matėme tuomet – Akmenos ir Jūros santaka.

Dabar upių santaką galima apžiūrėti iš kelių perspektyvų – nuo kranto, nuo apie šešiasdešimt penkių metrų ilgio pėsčiųjų tilto, einančio lygiagrečiai skardžio viršui, bei nuo apžvalgos bokšto, iškeliančio žmones į dvylikos metrų aukštį. Nuo aikštelės atsiveria gražus vaizdas į upes ir jas supančius miškus.

Skardžio dalis, į kurią remiasi galingos tilto ir bokšto atramos, dabar išvalyta ir apželdinta žole. Pakėlus akis nuo upių vandens į bokštą, matosi gražios, net, sakyčiau, meniškos konstrukcijų perspektyvos.

Akmenos ir Jūros upių santakos (Pagramančio) apžvalgos bokštas įrengtas šalia Pagramančio regioninio parko lankytojų centro (Malūno g. 2, Ringių k., Tauragės r.).

Pagramančio apžvalgos bokštas
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading