Pasaulis

Unikalioji mečetė-katedra Kordoboje

Mečetė-Katedra Kordoboje

Lyg ir mečetė, tačiau iš tiesų – katedra. Unikalus, besikeičiančio pasaulio sutvertas statinys, kurį rekomenduoju būtinai aplankyti Andalūzijoje esančiame Kordobos mieste. Užėjome į jos vidų ir po kelių valandų išėjome su skaudančiais sprandais, nes teko ilgai laikyti užverstas galvas ir žiūrėti, grožėtis, stebėtis tuo, ką matėme. Labai džiaugiuosi, kad mūsų bičiuliai Laima ir Mindaugas, projekto Andalūzija. VIRGEN EXTRA kūrėjai, su kuriais keliavome po Pietų Ispaniją, rekomendavo šį lankytiną objektą.

Kordobos katedra-mečetė „Mezquita“ vadinama vienu gražiausių islamo meno pavyzdžių Ispanijoje, prieš tapdama krikščionių bažnyčia, garsėjo kaip didžiausia ir gražiausia mečetė Europoje, buvo antra pagal svarbą mečetė pasaulyje po Mekos.

Maurai savąją mečetę statė labai seniai – 8-10 amžiuje. Pastatyta ji buvo ne bet kur, o senos romėnų šventyklos vietoje. Viduje yra eksponuojama po pastato grindimis atrastas senovinės romėnų mozaikos fragmentas, įrodantis šį faktą.

Įėję į vidų papuolėme į didžiulę maldos salę – begalinį kolonų labirintą. Pasirodo salės lubas laiko beveik tūkstantis jaspio, onikso, marmuro, granito ir porfirijos kolonų. Jos buvo iškastos iš senovės Romos šventyklos, kuri amžiams dingo po mečete. Kolonas sujungia dvigubos sijos, nudažytos baltais ir raudonais dryžiais – jos maišosi ir raibsta akyse, kuria gražias perspektyvas. kKas žingsnį, kas galvos pasukimą vis norėjosi fotografuoti tai, ką akys matė.

Mečetė krikščionių bažnyčia tapo 1236 metais, tačiau didžiausią pokyti ji patyrė 16 amžiuje, kai į jos vidurį buvo įstatyta prabangiai dekoruota Renesanso stiliaus katedra. Būtent šis veiksmas mečetę vienu metu ir sudarkė, ir pavertė išskirtiniu pastatu, kurį šiais laikais lanko milijonai turistų. Stiprus musulmoniškos ir krikščioniškos kultūros mišinys bei kontrastai, kuriuos patiri katedroje-mečetėje, palieka gilų įspūdį. Tiesa, gerokai perdarytas buvo ir mečetės minaretas, kuris jau iki tol buvo paverstas katedros bokštu. Šiuo metu bandoma atkurti pastato islamiškojo laikotarpio elementus, restauruojamas ir išorinių sienų dekoras.

Ši katedra iki šiol yra naudojama ir joje vyskta pamaldos. Apsilankymas joje man dar labiau praplėtė akiratį, leido pažinti senąją maurų, islamiškąją kultūrą, su kurios iki kelionės į Andalūziją nebuvau patyrusi.

Jei planuosite kelionę po Andalūziją, nedvejodami įtraukite „Mezquita“ į būtinų aplankyti vietų sąrašą.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading