Pėsčiųjų takai

Plynosios pažintinis takas

Plynosios takas

Plynosios pažintinis takas beveik prieš 15 metų įrengtas Pagramančio regioninio parko teritorijoje, Plynosios aukštapelkėje ir yra skirtas su ja susipažinti. Kai keliaujame į per pelkes vedančius takus, visada žinau, kad specifinės, tik pelkėms būdingos ir labai gražios gamtos vaizdų dozę tikrai gausime. Neapsirikau ir šį kartą.

Pagrindinė informacija apie taką:

Kaip rasti: takas įrengtas Pagramančio regioniniame parke. Vietos koordinatės N 55°19′28″ E 22°09′58″.

Tako ilgis: apie 1,5 km į vieną pusę.

Sudėtingumas: nesudėtingas. Vienos krypties, atgal grįžti reikia tuo pačiu keliu.

Papildoma informacija: nemaža dalis kelio iki tako – žvyrkelis. Automobiliui pastatyti specalios aikštelės nėra, tad transporto priemonę teks priglausti šalikelėje.

Plynios taką rasti nebuvo sudėtinga. Važiavome navigacijos sudėliotu maršrutu, o pakeliui sustatytos rodyklės, nukreipiančios link tako, rodė, kad keliaujame teisinga kryptimi.

Plynosios takas

Tako pradžios nuoroda pasitiko mus su ant jos užkabintu informaciniu lapu, skelbiančiu, jog takas yra senas ir jam reikalingas remontas, ir prašančiu keliautojus būti atsargiems. Nors nebuvo aišku, kiek takas yra netvarkingas ir lengvai ar nelabai praeinamas, surizikavome ir patraukėme juo tolyn link pelkės. Bekeliaudami pamatėme, kad tikrai taip, medines tako lentas labai daug kur reikia keisti, nes jos sutrešusios, apipuvusios, sulūžusios, tačau bent kol kas taku dar galima saugai eiti, tik reikia būti dėmesingesniems ir atidžiau žiūrėti, kur dėti kojas.

Plynosios takas

Pasibaigus priešpelkyje augančiam gražiam miškui, atsidūrėme didžulėje pelkės erdvėje.

Plynosios takas

Plynosios takas

Takas vedė į jos vidurį, kur pastatytas nedidukas apžvalgos bokštelis. Nuo jo galėjome apsižvalgyti po visą Plynosios erdvę. Stovėdama bokštelyje pagalvojau, kad juk prieš daugybę metų šioje vietoje tyvuliavo didžiulis ežeras ir jeigu dabar staiga laiko mašina mus perkeltų į tuos laikus, sėkmingai pliūkšteltume į jo vandenis.

Plynosios takas

Plynosios takas

Anot interneto šaltinių, šioje aukštapelkėje gausu retų augalų ir gyvūnų. Kadangi keliavimo po pelkes patirties jau turime, žinojome, kad čia rasime gražuolių saulašarių. Radome. Taip pat eidami matėme rausvėjančias spanguoles, kur drėgniau, minkštu kilimu driekėsi kiminai ir kiti pelkėms būdingi augalai.

Plynosios takas

O kalbat apie gyvūnus – kaip visada, draugavome tik su po kojomis šmirinėjančiais smagiai nusiteikusiais driežiukais. Kiti gyvūnai, matyt, spėjo pasislėpti, nes visiškai tyliai, taip, kad nieko neišbaidytume, keliauti mūsų kompanijai dar neišeina. 🙂

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading