Pėsčiųjų takai

Gynybinės linijos įtvirtinimų takas

gynybiniu itvirtinimu takas

Bunkeriai – didžiuliai, betoniniai, apaugę žolėmis ir samanomis, ilgai buvę pamiršti ir labai retai matydavę gyvą žmogų, šiais metais buvo pristatyti visuomenei. 4 bunkeriai ir viena bunkerio duobė – štai ką siūlo pamatyti naujasis Žemaitijoje, Pagramančio regioniniame parke įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas „Gynybinės linijos įtvirtnimai“. Esame pratę pažintiniuose takuose matyti gražius gamtos vaizdus, vandens telkinius, skardžius, senus medžius, skulptūras ir panašius dalykus, tad šis takas mums buvo ir daugeliui lankytojų, manau, bus netikėtas ir gerokai netradicinis savo apžiūros objektais.

Gynybines linijos itvirtinimu takas

Pagrindinė informacija apie taką:

  • Kaip rasti: takas įrengtas Pagramančio regioniniame parke, netoli Pagramančio miestelio. Vietos kordinatės N 55°21′21″ E 22°13′26″.
  • Tako ilgis: apie 3 km.
  • Tako sudėtingumas: vidutinis. Takas visiškai laukinis, eina pamiške ir pievomis. Įveikiamas tik pėsčiomis.
  • Papildoma informacija: paskutinieji keli kilometrai iki tako – žvyrkelis. Prie tako nėra aikštelės autmobiliui palikti. Teks jį priglausti žolėmis apaugusiose šalikelėse.

Mūsų tako lankymo istoriją ir pradėsiu nuo svarbiausių jo akcentų ir pagrindinės jo aplankymo priežasties – dar 1940-1941 metais statytų bunkerių. Takas atvedė mus prie keturių miškingo skardžio pakraščiuose pastatytų betoninių bunkerių – dviejų mažesnių ir dviejų didesnių.

Gynybines linijos itvirtinimu takas

Gynybines linijos itvirtinimu takas

Šie bunkeriai yra Molotovo gynybinių įtvirtinimų komplekso dalis, kuris buvo statytas 1940–1941 metais ir skirtas apsaugoti naująsias Sovietų Socialistinių Respublikų Sąjungos vakarines sienas nuo galimos atakos iš vakarų. Bunkeriuose turėjo būti sumontuoti kulkosvaidžiai bei patrankos.

Gynybines linijos itvirtinimu takas

Tie bunkeriai, kuriuos pamatėme, yra dviejų skirtingų tipų, skirtingo išplanavimo. Jų vidaus planus galima buvo pažiūrėti šalia bunkerių įrengtuose informaciniuose stenduose. Bunkeriai buvo pastatyti, tačiau vidus taip ir neįrengtas ir nieka pagal paskirtį jie nebuvo panaudoti. Taip ir prarymojo skardžiuose, apkrito žemėmis, apaugo žolėmis ir apsamanojo – dabar iš tolo atrodo, lyg būtų į žemę įsirausę miegantys troliai.

Gynybines linijos itvirtinimu takas

Tako tematiką atspindi ir jame esančios nuorodos, kurios leido mums lengvai orientuotis, kur eiti.

Gynybines linijos itvirtinimu takas

Atskirą žodį reikėtų tarti pačiam link bunkerių vedančiam takui. Jei tikitės patogaus medinio ar bent jau išmindyto žemėje tako, tai tokio čia nerasite. Iki bunkerių mes keliavome vėže, kurią paliko žolę take pjovęs traktorius.

Gynybines linijos itvirtinimu takas

Gynybines linijos itvirtinimu takas

Vėžė vingiavo pamiške ir apartos ūkininko pievos pakraščiu.

Gynybines linijos itvirtinimu takas

Gynybines linijos itvirtinimu takas

Pasiilgusiems natūralios gamtos, sakyčiau, pats tas. Tuo labiau, kad nuo bunkerių ir bunkerių duobės takas toliau veda Akmenos upės slėniu ir atveria gražius vaizdus į jį.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading