Pėsčiųjų takai

Pažintiniai takai prie vandens

Elektrėnų marios

Atėjo vasara, oras šyla ir prie vandens pradeda traukti. Puikus sprendimas gero oro dienoms – pažintiniai takai prie ežerų ar kitų vandens telkinių. Ir pasivaikščioti galima, ir atsigauti vandenyje, ir pailsėti pakrantėje šildantis saulėje bei paiškylauti.

Štai keletas pažintinių pėsčiųjų takų, kuriuos esu su šeima aplankiusi ir rekomenduoju:

Salako pažintinis takas (Zarasų raj.).

Salako pazintinis pesciuju takas

Salako pažintinis pėsčiųjų takas išskirtinis tuo, kad driekiasi jis per mažutį istorinį Salako miestelį ir jo artimas apylinkes. Mediniu taku jis nuves jus prie Luodžio ežero, kuris yra vienas iš didžiausių ir žuvingausių Lietuvos ežerų.

Daugiau apie šį taką čia SALAKO PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ TAKAS.

👣

Takai prie Germanto ežero (šalia Telšių).

Germanto ežeras

Germantas – ežeras, raibuliuojantis pačioje Telšių pašonėje. Telšiškiai myli savo vandens telkinius ir nori prie jų gražiai ir įdomia leisti laiką, dėl to yra puikiai sutvarkę jų aplinką. Prie Germanto lankytojams sudarytos sąlygos ne tik pagulinėti, tačiau ir turiningai pasivaikčioti. Jei pasivaikščiojimo ežero pakrante negana, galima sukti į miško takus, vedančius link kito – Ilgio – ežero. Prie jo irgi labai smagu pabūti.

Daugiau apie takus prie Germanto čia TAKU PRIE GERMANTO EŽERO ir čia PĖSČIOMIS TARP GERMANTO IR ILGIO.

👣

Žiežulio takas (Varėna).

ziezulio ezeras

Galvojate, kad norėtumėte ramiai, lengvai pasivaikščioti gražioje gamtoje? Tada Varėnos miesto pakraštyje esančiame miške įrengtas Žiežulio pažintinis pėsčiųjų takas – kaip tik jums. Vingiuotas, neilgas, gražiai sutvarkytas. Pakeliui aptiksite poilsio vietas su supynėmis, laipynėmis, čiuožykla, suoliukais. Tiesa, takas nėra žiedinis.

Daugiau apie taką čia – ŽIEŽULIO PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ TAKAS.

👣

Šeirės takas (apie 4 km; Plateliai).

Seires pazintinis takas

Platelių ežero pakrante bei šalia jo augančiu mišku besidriekiantis Šeirės pažintinis pėsčiųjų takas sužavi savo gamtine įvairove bei nuostabiais vaizdais į ežerą. Keliaudami juo pabuvosite ne tik prie Platelių ežero ir Šeirės miške, tačiau atsidursite ir prie Gaudupio pelkės, pamatysite mažutį Piktežerį. Ėjimas šiuo taku tikrai smagus ir visiškai neprailgstantis.

Daugiau informacijos apie taką rasite čia GILIAUS EŽERO PAŽINTINIS TAKAS.

👣

Giliaus takas ( 3,3 km, Tytuvėnai).

Ratu aplink Giliaus ežerą besidriekiantis Giliaus pažintinis pėsčiųjų takas yra malonus eiti bei gražus pažiūrėti – visą laiką mus lydėjo puikūs vaizdai į ežerą, paplūdimiai. Jis puikiai tinka ramiam neskubiam pasivaikščiojimui, kurį galima paįvairinti maudynėmis ežere, poilsio minutėmis pakrantėse ar ant lieptelių.

Daugiau apie taką čia GILIAUS EŽERO PAŽINTINIS TAKAS.

👣

Takas aplink Paršežerį (13 km; Šilalės raj.).

Paršežerio pažintinis pėsčiūjų takas

Gražus ežeras, aukštapelkė, žemapelkė, kalvų kalvelių, gėlių ir karvių pilnos Žemaitijos pievos, piliakalnis, mitais apipintas šaltinis, kūlgrinda – štai kokia turininga programa laukia jūsų, jei pasiryšite įveikti Paršežerio pažintinį pėsčiųjų taką. Šiek tiek daugiau nei trylika kilometrų įvairovės. Paršežerio pėsčiųjų takas prasideda to paties pavadinimo stovyklavietėje , kuri įsikūrusi šalia taip pat vadinamo ežero.

Daugiau apie šį taką skaitykite čia PARŠEŽERIO PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ TAKAS.

👣

Žaliasis takas (7 km; tarp Trakų ir Aukštadvario).

Žaliasis pažintinis takas, vingiuojantis Aukštadvario regioniniame parke, keliautojams siūlo daug grožiu turtingos gamtos, Strėvos upės vagą, Spindžiaus ežero ištakas, Spindžiaus ir Spindžiuko ežerų protaką, Strėvos protaką, Drabužininkų pilkapius, Strėvos įgriuvą. Daug visko! Verta ten pasivaikščioti vien tam, kad pamatytum unikaliai žalius, išties smaragdinius Spindžiaus ežero vandenis.

Daugiau informacijos apie taką čia ŽALIASIS PĖSČIŲJŲ TAKAS.

👣

Pasivaikščiojimo takai prie Elektrėnų marių (apie 5 km).

Elektrėnų marios

Elektrėnų marios yra vienas didžiausių dirbtinių vandens telkinių tyvūliuojančių Elektrėnų savivaldybėje. Be tiesioginės marių paskirties – jų vanduo naudojamas šiluminės Lietuvos elektrinės aušinimui – tai yra ir puiki vieta pasivaikščiojimams. Pažintį su Elektrėnų mariomis rekomenduoju pradėti šalia jų įsikūrusiuose Elektrėnuose. Visų marių iš karto neapeisi. Visgi Elektrėnai pasirūpino, kad gyventojai ir miesto svečiai bent dalimi pakrantės galėtų patogiai pasivaikščioti.

Daugiau apie pasibuvimą prie Elektrėnų marių čia PRIE ELEKTRĖNŲ MARIŲ.

👣

Šventosios aukštupio pažintinė trasa einanti Antalieptės marių pakrantėmis (10 km).

Paslaptingas pušynas su mėlynių krūmais nubertu piliakalniu ir senaisiais pilkapiais, Antalieptės marių platybės, kažkada prarijusios net 26 ežerus ir geri dešimt su uodegėle kilometrų pėsčiomis. Didžiausia atrakcija visai šeimai pakeliui – savarankiškas persikėlimas pontonine perkėla per siauriausią Antalieptės marių vietą.

Daugiau apie taką skaitykite čia ŠVENTOSIOS AUKŠTUPIO PAŽINTINĖ TRASA.

Smagių pasivaikščiojimų!

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading