Žiežulio pažintinis pėsčiųjų takas

Galvojate, kad norėtumėte ramiai, lengvai pasivaikščioti gražioje gamtoje? Tada Varėnos miesto pakraštyje esančiame miške įrengtas Žiežulio pažintinis pėsčiųjų takas – kaip tik jums. Rekomenduojame jį jums drauge su mūsų draugais Hiatus.lt. 

Tako pradžią rasite Varėnoje, Marcinkonių gatvėje (vietos koordinatės N 54°12′45″ E 24°33′09″). Patogios automobilių stovėjimo aikštelės ten nėra, tad teks dar paieškoti vietelės transporto priemonei. Tako pradžią žymi medinė skulptūra su jo pavadinimu, tad vietos, kurioje reikia nerti į mišką, tikrai nepraleisite.

Ziezulio takas

Keliaudami taku sutikome gan gausiai vietinių žmonių, vakščiojo šeimos, poros, pagyvenę žmonės pražygiavo su šiaurietiškomis lazdomis. Buvo smagu, nes supratome, kad tai yra mėgiama vieta, žmonėms šis takas patinka.

Ziezulio takas

Patiko jis ir mums – vingiuotas, gražiai sutvarkytas. Pakeliui aptikome vaikus labai pradžiuginusias poilsio vietas su supynėmis, laipynėmis, čiuožykla. Vaikams knietėjo viską išbandyti.

ziezulio takas

ziezulio takas

Visame take sustatyti mediniai suolai pailsėjimui. Kai kurie iš jų smagiai papuošti medinėmis skulptūrėlėmis.

ziezulio takas

ziezulio takas

Guviai bežygiuodami ir prasiblaškydami poilsio stotelėse, budrūs ir linksmi atkeliavome iki Žiežulio ežero.

ziezulio takas

Nedidukas, ramiai miške tyvūliuojantis ežerėlis pasitiko mus su smėlio paplūdymiu, pienėmis nuklotais krantais bei dailiu liepteliu. Pakrantėje įrengtoje pavėsinėje su stalu ir suolais nusėdome užkąsti. Nieko nėra geriau už pikniką gamtoje su vaizdu į vandenį. Nereikia tada jokių ekranų – televizorių, planšečių ar išmaniųjų telefonų. 🙂

ziezulio ezeras

Tiesa, nepaminėjau, kad Žiežulio takas yra vienos krypties, t. y. atkeliavus iki ežero, jis baigiasi ir norint grįžti į miestą, reikia sukti ir žygiuoti atgal tuo pačiu keliu. Kadangi pirmyn atgal keliaujant nužygiuosite vos 3 kilometrus, o takas labai simpatiškas, grįžimas atgal neturėtų prailgti.

Keliaujame su Hiatus.lt

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.