Pėsčiųjų takai

Giliaus ežero pažintinis takas

3,3 km ilgio, ratu aplink Giliaus ežerą besidriekiantis, Giliaus pažintinis pėsčiųjų takas yra malonus eiti bei gražus pažiūrėti – visą laiką mus lydėjo puikūs vaizdai į ežerą, sutvarkyti paplūdimiai bei pats takas. Jis puikiai tinka ramiam neskubiam pasivaikščiojimui, kurį galima paįvairinti maudynėmis ežere, poilsio minutėmis pakrantėse ar ant lieptelių.

Giliaus ezero pazintinis pesciuju takas

Pagrindinė informacija apie taką:

  • Kaip rasti taką: Takas yra Tytuvėnų miestelyje, maždaug 1,5 kilometro nuo miestelio centro.
  • Tako ilgis: apie 3,3 km. Tačiau jei iki jo pradžios eisite pėstute iš miestelio centro, bendroje sumoje teks nupėdinti šiek tiek daugiau nei 6 km.
  • Sudėtingumas: nesudėtingas, einantis ratu aplink ežerą.
  • Patogios automobilių stovėjimo aikštelės tako pradžioje nėra. Mes savąjį automobilį palikome Tytuvėnų centre ir iki tako pradžios ėjome pėsčiomis.

Giliaus ezero pazintinis pesciuju takas

Gilius yra vienas iš dviejų ežerų Tytuvėnuose. Informacinis stendas pėsčiųjų take skelbė, jog jis yra vienas žaliųjų Lietuvos ežerų, o tokią spalvą jam suteikia dugne augantys dumbliai. Visgi mūsų lankymosi dieną vanduo buvo mėlynas, galbūt dėl gražaus mėlyno dangaus, kuris tądien atsispindėjo ežere. 🙂 Kitą žaliąjį ežerą mes esam matę keliaudami Žaliuoju pažintiniu pėsčiųjų taku esančiu Aukštadvario regioniniame parke. Štai ten ežero vanduo tikrai buvo neįtikėtinos žalios spalvos. 🙂

Giliaus ezero pazintinis pesciuju takas

Giliausia Giliaus ežero vieta siekia net 23 metrus. Ežero plotas 36 ha. Informaciniame stende perskaitėme ir smagių padavimų su ežeru susijusių. Pasakojama, kad Giliaus ežeras senovėje atūžęs oru ir užkritęs ant čia augusio miško. Žvejai tuo įsitikino traukdami tinklus, kurie užsikabinę ant medžių viršūnių tuojau susidrasko. Dar kalbama, kad 1831 ar 1863 metais sukilėliai, išplėšę Vilniaus valstybinį banką ir ties Tytuvėnais pralaimėję kautynes su caro kariuomene, užkasė šio ežero pakrantėje savo ginklus ir auksą. 🙂

Giliaus ezero pazintinis pesciuju takas

Eidami 3,3 km besitęsiančiu Giliaus ežero pažintiniu pėsčiųjų taku, kuris vietomis buvo medinis ir gražiai vingiavo, matėm natūralias pievas, gražiai sutvarkytų paplūdimių su tilteliais, persirengimo kabinomis, suoliukais. Buvo ir pelkių, kurių vienos šlapumą patyriau norėdama kirsti kampą nuo vienos medinio tako dalies link kitos, šaltinių, upeliukų.

Giliaus ezero pazintinis pesciuju takas

Giliaus ezero pazintinis pesciuju takas

Tiesa, būdami Tytuvėnuose ir turėdami laiko, būtinai aplankykite kitą, tik apie 11 km nuo miestelio nutolusį, Akmenų rūžos pažintinį pėsčiųjų taką, kurį esu aprašiusi šiame įraše.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading