Patarimai

Geologiniai apsižvalgymai Lietuvoje – konglomeratai, dolomitai, tufai

Atodanga

Lietuvoje kalnų nėra. Tų aukštųjų, išvagotų vingiuotais serpantinais, išsipuošusių įvairių uolienų sluoksniais, skylančių dideliais ir mažais luitais bei akmenimis. Tačiau mažų užuominų į juos mes turime. Nedidelės uolingos atodangos upių krantuose, laukuose ar miškuose pasimetę uolienų luitai. Tad visus smalsiuosius kviečiu į geologinius apsižvalgymus po Lietuvą – dalinuosi, ką iki šiol esu atradusi ir aplankiusi.

ŠEIMYNIŠKIŲ ATODANGA SU KONGLOMERATO UOLA

MUORIŠKIŲ DOLOMITO ATODANGA

NEMUNAIČIO ATODANGA

ŽIEGŽDRIŲ GEOLOGINIS TAKAS
SKALIŠKIŲ UOLA – GEOLOGINIS PAMINKLAS
DOLOMITINĖ ATODANGA “VELNIAPILIO OLA”

Biržų apylinkėmis teka nedidelė upė gražiai Nemunėliu vadinama. Ji patinka baidarių mėgėjams, tačiau turi ką pasiūlyti ir išskirtinių gamtos vietų ieškotojams. Viena tokių vietų – upės kairiajame krante stūksanti dolomitinė atodanga su mažute ola, moksliškai vadinama karstiniu plyšiu. Jei pasiilgote kalnų, ši atodanga bent truputį juos primins. Iš arčiau pažiūrėjus, matosi, kad atodangoje pinasi dolomito, gipso ir kitų geologinių darinių sluoksniai. Atodangos aukštis yra 5 m, ilgis – 8 m. Ji – valstybės saugomas geologinis gamtos paminklas.

Iki pat atodangos automobiliu neprivažiuosite. Netoli jos rasite automobiliams pastatyti paruoštą aikštelę ir medinę nuorodą, sakančia, jog iki lankytinos vietos – keli šimtai metrų belikę. Teks automobilį statyti ir įrengtu taku bei laiptais nusigauti iki “Velniapilio olos”.

Vietos koordinatės – 56.386155, 24.702876; Leitiškiai, Biržų r.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading