Lankytini objektai

Muoriškių dolomito atodanGa

Muoriškių atodanga

Stati siena su aštriais kietų uolienų kyšuliais, gausiomis nišomis, giliais plyšiais, per daugelį metų susispaudusių uolienų sluoksniais stūkso mielu Nemunėlio vardu pavadintos upės krante. Tai Muoriškių dolomito atodanga – nedidukas lopinėlis lietuvio akiai neįprasto vaizdo, nes labai jau nedaug uolų mūsų krašte rasti galima.

Ši atodanga yra valstybės saugoma kaip vertingas geologinis objektas. Įspūdingiausios uolingosios skardžio atkarpos ilgis palei Nemunėlio upę siekia 80 m, atodangos aukštis apie 7,5 m. Tyrinėdami atodangos uolienas iš arti ir stengdamiesi nesidairyti plačiai į šalis trumpam įsivaizdavome, jog esame tikruose kalnuose.

Muoriškių atodanga
Muoriškių atodanga
Muoriškių atodanga

Atodangą šią rasite Biržų rajone, Muoriškiuose, vietos koordinatės 56.411401, 24.803576. Keletą kilometrų iki jos teks riedėti neasfaltuotu keliu. Muoriškių atodanga yra netoli nuo kelio. Artėdami prie vietos neskubėkite ir atidžiai sekite šalikelę, kur turite pamatyti medinę nuorodą į atodangą ir laiptus, nuleisiančius jus į stataus skardžio apačią. Automobiliams specialios vietos ten nėra, tad teks transporto priemonę palikti kelio pakraštyje. Muoriškių atodanga stūkso praktiškai pasienyje, tad nenustebkite šalia nuorodos į lankytiną vietą pamatę ir šalies sienos ribą žymintį stulpą.

Muoriškių atodanga
Muoriškių atodanga
Muoriškių atodanga
Muoriškių atodanga
Muoriškių atodanga
Muoriškių atodanga
Muoriškių atodanga
Muoriškių atodanga
Muoriškių atodanga
Avatar photo

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading