Lankytini objektai

Smagių pavadinimų lankytinos vietos

Eik tu į Meškos šikną… Tik nepgalvokite, kad čia aš burnojuosi ir negražiai šneku. Tiesiog taip vadinasi viena lankytina vieta Lietuvoje. Ir taip juokingai, smagiai pavadintų vietų yra ne viena. Dalinuosi sąrašiuku, kur esame buvę ir ką rekomenduojame pamatyti. Galbūt ir jūs susigundysite šią vasarą surinkti kolekiją aplankytų vietų netikėtais pavadinimais.

MEŠKOS ŠIKNA

„Meškos šikna“ yra…. nedidelė žavi aukštapelkė Dzūkijos pušynuose, netoli senovinio Marcinkonių kaimo. Sako, kad ši vieta taip pavadinta, nes seniau vietinės mamos meškomis savo vaikus gazdindavo, kad nenueitų per toli į raistą. Na, tikrai, neatsargiai nuklydus gilyn į pelkę, gali nutikti taip, kaip jos pavadinimo antras žodis. 🙂

„Meškos šikna“ yra per vietos apylinkes besidriekiančio Zackagirio pėsčiųjų tako vienas iš objektų. Apie taką ir pelkę daugiau skaitykite čia: KAS TA “MEŠKOS ŠIKNA”?

GAIDŽIO KOPA

Taip arba Klonių kopa yra vadinama žemyninė kopa Dzūkijoje, Marcinkonių kaimo pašonėje. Matyti geltono, smulkaus, švelnaus smėlio kopą būnant šimtus kilometrų nuo jūros – tikrai geras jausmas. Dzūkijos pušynuose, šiluose žemyninės kopos, pasirodo, tęsiasi dešimtis kilometrų, tačiau visos jos jau apaugusios medžiais ir žolėmis. Tuo tarpu „Gaidžio kopa“, padedama vėjo, kovoja su augmenija ir yra gyva.

„Gaidžio kopa“ taip pat yra per vietos apylinkes besidriekiančio Zackagirio pėsčiųjų tako vienas iš objektų. Apie taką ir kopą daugiau skaitykite čia: KAS TA “MEŠKOS ŠIKNA”?

UOŠVĖS LIEŽUVIS

Uošvės liežuvis

Taip vadinama sala esanti pačioje Kupiškio pašonėje, plačiųjų Kupiškio marių (Lėvens tvenkinio) vandenų apsupta. Sala yra gan didelė (nors šeima mano sakė, kad įsivaizdavo, jog bus didesnė) ir joje jau virš trisdešimt metų gyvuoja dendrologinis parkas, kuriame auga ne viena dešimtis skirtingų augalų. Sala yra sutvarkyta, visą ją galima apeiti pakrantės perimetru vingiuojančiu takeliu arba kirsti per vidurį nutiestu plačiu taku.

Daugiau apie salą čia UOŠVĖS LIEŽUVIS.

PARŠEŽERIS

Paršežerio pažintinis pėsčiųjų takas

Paršežeris yra ežeras vakarų Lietuvoje, Šilalės rajone, Varnių regioniniame parke, visai šalia Laukuvos. Jis yra didžiausias natūralios kilmės vandens telkinys Tauragės apskrityje. Šalia ežero yra poilsiavietė. Aplink jį nutiestas trylikos kilometrų ilgio pėsčiųjų takas, kurį, norėdami apžiūrėti ežero apylinkes, įveikėme. Ne tik gražus ežeras, tačiau ir jo pakrantes ribojančios aukštapelkė, žemapelkė, kalvos kalvelės, gėlių ir karvių pilnos Žemaitijos pievos, piliakalnis, mitais apipintas šaltinis, kūlgrinda – štai tokia turininga programa laukia jūsų, jei ten nuvyksite ir pasivaikščiosite. Daugiau informacijos ir vaizdų iš ežero apylinkių čia PARŠEŽERIO PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ TAKAS.

BOBOS DARŽO ŠALTINIS

Bobos daržo šaltinis (kitaip dar vadinamas Skroblaus versme) yra Margionių kaimo pakraštyje, Dzūkijos nacionaliniame parke, Varėnos rajono pietuose. Bobos daržo šaltinis iš žemės ištrykšta gražioje šaltiniuotoje 2,8 ha ploto teritorijoje vadinamoje Skroblaus slėniu. Ši vieta nuo 1997 m. yra hidrogeologinis gamtos paminklas. Pats šaltinis tokį pavadinimą yra gavęs, nes senesniais laikais aplink jį kaimo žmonių daržai buvę. Daugiau apie šią vietą skaitykite čia: BOBOS DARŽO ŠALTINIS.

LONDONAS, VENECIJA, PARYŽIUS…

Londonas Lietuvoje

Per Europą per valandėlę. Aplankyti Veneciją, Londoną, Šveicariją ir Paryžių galite neišvykę iš Lietuvos. Iš tiesų tokius Europos miestų pavadinimus turi mažučiai mūsų šalies miesteliai. Visi jie yra Jonavos rajone ir ne taip toli vienas nuo kito. Jeigu norite fotosesijos Europoje, miestelių pavadinimus žyminčių ženklų koordinates rasite čia PER VALANDĄ PO EUROPĄ LIETUVOJE.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading