Lankytini objektai

Pasivaikščiojimas po… Uošvės liežuvį

Uošvės liežuvis

Į tokio keisto pavadinimo vietą tikiausiai verta važiuoti vien dėl jos vardo. Po apsilankymo galima tikėtis tokių dialogų: Kur buvote savaitgalį? „Uošvės liežuvyje“. Sutrikimas ir nustebimas pašnekovų veiduose.

Uošvės liežuvis Uošvės liežuvis Uošvės liežuvis

Ir kas gi iš tiesų yra tas „Uošvės liežuvis“? Taip vadinama sala esanti pačioje Kupiškio pašonėje, plačiųjų Kupiškio marių (Lėvens tvenkinio) vandenų apsupta. Tądien, kai lankėmės saloje, ryškiai mėlynas, nei vieno debesėlio neturintis dangus, nuostabiai atsispindėjo marių vandenyje ir atrodė, lyg būtų nusileidęs ant žemės.

Sala yra gan didelė (nors šeima mano sakė, kad įsivaizdavo, jog bus didesnė) ir joje jau virš trisdešimt metų gyvuoja dendrologinis parkas, kuriame auga ne viena dešimtis skirtingų augalų. Visi turi jiems skirtas lenteles su augalą pristatančia informacija. Pažindinimasis su medžiais, gėlėmis ir krūmais prasidėjo vos mums į salą įkėlus koją. Tų augalų ten tiek daug, kad ilgainiui pabodo bėgioti nuo vieno prie kito ir skaityti pavadinimus. Tad nusiraminome ir tiesiog mėgavomės gražiais vaizdais aplink.

Uošvės liežuvis Uošvės liežuvis Uošvės liežuvis Uošvės liežuvis

Sala yra sutvarkyta, visą ją galima apeiti pakrantės perimetru vingiuojančiu takeliu arba kirsti per vidurį nutiestu plačiu taku. Joje pilna suoliukų, yra pavėsinių. Kadangi „Uošvės liežuvis“ iš visų pusių apsuptas vandens, į salą nutiesti du tiltai.

Šalia yra 2 erdvios automobilių stovėjimo aikštelės, informaciniai stendai. Parką pasiekti galima iš Pajuodupės kaimo pusės tilteliu arba iš Aukštupėnų poilsiavietės pontoniniu tiltu. Mes savo automobilį palikome aikštelėje iš Pajuodupės pusės (vietos koordinatės 55.859415, 24.980567), kuri buvo vos toliau nuo miesto nei pirmoji, tačiau su mažiau automobilių.

Beje, „Uošvės liežuvio“ sala dar prieš keturiasdešimt metų buvo visai ne sala, o pusiasalis, kuris Pajuodupės kaimo ribose skyrė Lėvens upę ir Pajuodupės upelį. 1984 metais buvo užtvenkta Lėvens upė ir dėl to susidarė ketvirtas pagal dydį Lietuvoje dirbtinis vandens telkinys – Kupiškio marios. Tuokart pusiasalis išliko. Tik dar vėliau, iškasus dirbtinį kanalą, pusiasalis virto 8,97 ha sala.

Beje, apėję „Uošvės liežuvį“ tyrinėjimų dar nebaigėme. Šalia salos ir marių dar yra Kupiškio pilikalnis su milžino pėdomis papėdėje. Būtinai užkopkite į jį – nuo viršaus atsiveria gražus vaizdas į marias ir salą.

Uošvės liežuvis Uošvės liežuvis Uošvės liežuvis Uošvės liežuvis

Žymos
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading