Patarimai

Ilgieji pažintiniai pėsčiųjų takai

Pėsčiųjų takai

Ar mėgstate ilgesnius pasivaikščiojimus, kurių metu dar galite pamatyti ir atrasti kažką naujo? Jei taip, dalinuosi penkiais savo aplankytais ilgesniais Lietuvos pažintiniais takais. Nuo 7 iki 13 kilometrų ilgio, besidriekiantys skirtinguose Lietuvos kampeliuose ir vedančiais gražiomis ir įdomiomis mūsų šalies vietomis – per vieną gražiausių pelkių, smaragdinės spalvos ežero pakrantėmis, vingiuotais marių krantais ar erdviais šviesiais pušynais. Pasirinkite, kuris patinka ir keliaukite patirti naujų vaizdų bei smagių nuotykių.

Takas aplink Paršežerį (13 km)

Gražus ežeras, aukštapelkė, žemapelkė, kalvų kalvelių, gėlių ir karvių pilnos Žemaitijos pievos, piliakalnis, mitais apipintas šaltinis, kūlgrinda – štai kokia turininga programa laukia jūsų, jei pasiryšite įveikti Paršežerio pažintinį pėsčiųjų taką. Šiek tiek daugiau nei trylika kilometrų įvairovės. Paršežerio pėsčiųjų takas prasideda to paties pavadinimo stovyklavietėje , kuri įsikūrusi šalia taip pat vadinamo ežero. Paršežeris yra ežeras vakarų Lietuvoje, Šilalės rajone, Varnių regioniniame parke, visai šalia Laukuvos.

Daugiau apie šį taką skaitykite čia PARŠEŽERIO PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ TAKAS .

Šventosios aukštupio pažintinė trasa (10 km)

Paslaptingas pušynas su mėlynių krūmais nubertu piliakalniu ir senaisiais pilkapiais, Antalieptės marių platybės, kažkada prarijusios net 26 ežerus ir geri dešimt su uodegėle kilometrų pėsčiomis. Didžiausia atrakcija visai šeimai pakeliui – savarankiškas persikėlimas pontonine perkėla per siauriausią Antalieptės marių vietą. Tokia tad yra Gražutės regioniniame parke įrengta Šventosios aukštupio pažintinė trasa.

Daugiau apie taką skaitykite čia ŠVENTOSIOS AUKŠTUPIO PAŽINTINĖ TRASA.

Mūšos tyrelio pėsčiųjų takas (7 km)

Ilgiausias lentų takas pėstiesiems per pelkę Lietuvoje. Ir vienas gražiausių. 7 kilometrai tako leidžia sočiai pasigėrėti nediduku žaviu Miknaičių ežeru, įsiminti pelkei būdingą gamtovaizdį, pakvėpuoti grynu oru ir, jei pavyks taką lankyti tuo metu, kai nėra daug kitų žmonių, iki soties pasimėgauti aplink tvyrančia tyla ir ramybe. Mūšos Tyrelio pažintinis takas atidarytas 2015 metais Joniškio rajone, 15 km į pietus nuo Žagarės, unikaliame Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje.

Daugiau apie taką per pelkę čia MŪŠOS TYRELIO PĖSČIŲJŲ TAKAS.

Zackagirio takas (12 km)

„Meškos šikna“, kopos be jūros, lyg gyvačiukė vingiuojanti upelė, gražus vaizdas nuo skardžio, gera mankšta kojoms ir kelios valandos gryno oro plaučiams. Dzūkijos pušynuose, Marcinkonių kaimo apylinkėse vingiuojantis takas labai patiks mėgstantiems vaizdų įvairovę ir…. miško gėrybes, nes, sezono metu, jų pakeliui tikrai gausiai galima rasti.

Daugiau apie taką skaitykite čia KAS TA “MEŠKOS ŠIKNA”?.

Žaliasis pažintinis takas (7 km)

Žaliasis pažintinis takas, vingiuojantis Aukštadvario regioniniame parke, keliautojams siūlo daug grožiu turtingos gamtos, Strėvos upės vagą, Spindžiaus ežero ištakas, Spindžiaus ir Spindžiuko ežerų protaką, Strėvos protaką, Drabužininkų pilkapius, Strėvos įgriuvą. Daug visko!Verta ten pasivaikščioti vien tam, kad pamatytum unikaliai žalius, išties smaragdinius Spindžiaus ežero vandenis.

Daugiau informacijos apie taką čia ŽALIASIS PĖSČIŲJŲ TAKAS.

Kas į žygį?

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading