Patarimai

6 labiausiai patikusios vietos, atrastos Lietuvoje 2021 m.

Jūsų akims – šeši mano praėjusių metų atradimai – labiausiai patikusios, nustebinusios, sužavėjusios Lietuvos vietos. Tikiuosi, bent kelias iš sąrašo įsitrauksite į savo šių metų kelionių planus.

SPRŪDĖS PILIAKALNIS

Sprūdės piliakalnis

Vienas iš Žemaitijos piliakalnių galiūnų, savo dydžiu mažai nusileidžiantis Šatrijai ar Medvėgaliui. Stačių šlaitų masyvi kalva, kartais dar Šaukšteliu vadinama, rymo Telšių rajone ir virš jūros lygio yra iškilusi 216,2 m. Legendos sako, kad Lietuvos karaliaus Mindaugo brolis Sprūdeika šį piliakalnį supylė ir ant jo medinę pilį pastatė. Mokslininkai tiki, kad jau 11-12 a. piliakalnio papėdėje gyveno žmonės, aplink rasta akmeninių kirvių ir iečių antgalių.

Daugiau apie piliakalnį skaitykite čia: SPRŪDĖS PILIAKALNIS.

ŠČIŪRIO RAGO PAŽINTINIS TAKAS

Ščiūrio rago pažintinis takas

Takas, kuris lankytojus veda per unikalią gamtos vietovę – Ščiūrio ragą – ir kviečia ten ieškoti dvasios Lakajos. Aštuoni kilometrai gražiųjų Labanoro miškų, o kylantys ir besileidžiantys Juodųjų ir Baltųjų Lakajų ežerų krantai prieš akis atveria nuostabius vaizdus. Pakeliui gausu poilsio stotelių, suoliukų, informacinių ir interaktyvių pažintinių stendų. Viename didžiausių Lietuvos miškų masyvų esanti vieta jus tikrai sužavės, o iškeliausite iš ten su dideliu noru grįžti dar kartą.

Daugiau apie šį pėsčiųjų taką rašiau čia: ŠČIŪRIO RAGO PAŽINTINIS TAKAS.

MUORIŠKIŲ DOLOMITO ATODANGA

Muoriškių atodanga

Stati siena su aštriais kietų uolienų kyšuliais, gausiomis nišomis, giliais plyšiais, per daugelį metų susispaudusių uolienų sluoksniais stūkso mielu Nemunėlio vardu pavadintos upės krante. Tai Muoriškių dolomito atodanga – nedidukas lopinėlis lietuvio akiai neįprasto vaizdo, nes labai jau nedaug uolų mūsų krašte rasti galima. Ši atodanga yra valstybės saugoma kaip vertingas geologinis objektas. Įspūdingiausios uolingosios skardžio atkarpos ilgis palei Nemunėlio upę siekia 80 m, atodangos aukštis apie 7,5 m. Tyrinėdami atodangos uolienas iš arti ir stengdamiesi nesidairyti plačiai į šalis trumpam įsivaizdavome, jog esame tikruose kalnuose.

Plačiau apie atodangą čia: MUORIŠKIŲ DOLOMITO ATODANGA.

AŠTRIOSIOS KIRSNOS DVARAS

Aštriosios Kirsnos dvaras

Romantiški pastatų ir sodo medžių atspindžiai tvenkiniuose, tvarkingi takeliai besiraizgantys po didelį parką, karts nuo karto vėjo atpučiamas šalia arklidėse auginamų žirgų kvapas. Tokią mes pamatėme vieną didžiausių Dzūkijoje Aštriosios Kirsnos dvaro sodybą. Aštriosios Kirsnos dvaras saugomas valstybės kaip kultūros vertybė. Dvaro sodybą sudaro net devyniolika išlikusių pastatų ir gražiai sutvarkytas parkas. Dabartiniams savininkams dvaras priklauso jau dvidešimt metų.

Daugiau apie dvarą skaitykite šiame įraše: AŠTRIOSIOS KIRSNOS DVARAS.

PADIEVAIČIO PILIAKALNIS

Padievaičio piliakalnis

Žemaitijos piliakalnis ant kurio, spėjama, stovėjo gerai įtvirtinta kunigaikščio Gedimino pilis ir kuri, kryžuočių žygių į Lietuvą metu, priklausė regiono gynybinei sistemai. Jei taip iš tiesų buvo, vadinasi senais laikais ši vieta daug neramumų patyrė. Tuo tarpu dabar, visas gražus, upės Jūros čiurlenimo klausydamas Padievaičio piliakalnis ramiai laukia lankytojų. Padievaičio arba kitaip Kvėdarnos piliakalnį rasite Šilalės rajone, Kvėdarnos miestelio pašonėje. Padievaičio piliakalnio teritorija buvo gražiai sutvarkyta ir pritaikyta patogiam lankymui 2021 metų pavasarį. Įdomu yra tai, kad piliakalnio papėdėje guli gan didelis akmuo su įduba per vidurį. Primena tarsi nedidelį sostą. Bent jau Lietuvoje toks akmuo yra vienintelis. Velnio sostu dabar jis vadinamas.

Daugiau apie piliakalnį čia: PADIEVAIČIO PILIAKALNIS.

ŠIRVINTŲ MIESTELIS

Širvintos

Širvintos – miestas su tvenkiniu, jo pakrante vingiuojančiu Briedžių taku, gražiai sutvarkytu, jaukiu centriuku pilnu poilsio zonų su skulptūromis ir fontanais. Stipriai išgražintas ir vis dar gražinamas miestelis gali būti puiki vieta kelių valandų lengvam pasivaikčiojimui, smalsiam pažinimui. Širvintos yra Vilniaus apskrityje, apie penkiasdešimt kilometrų į šiaurės vakarus nuo sostinės. Pro miestą teka Širvintos upė, mieste ji yra patvenkta ir sudaro Širvintų tvenkinį. Būtent aplink jį koncentruojasi aktyvusis miestelio gyvenimas.

Visa istorija apie tai, ką atradome Širvintose yra čia: JAUKIOSIOS ŠIRVINTOS.

Mano ankstesni atrastų vietų TOP’ai:

9 ĮDOMIAUSIOS VIETOS, KURIAS ATRADAU LIETUVOJE 2020 M.

KELIAUJAME PO LIETUVĄ: 2019-ŲJŲ ATRADIMŲ PENKETUKAS

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading