Lankytini objektai

Žeimenos ir Neries santaka

Neries ir Zeimenos santaka

Išskirtinė, dviejų tiltų įrėminta, Neries ir Žeimenos upių santaka, pasitiko mus ramiais, šiek tiek nusekusiais vandenimis. Nors krantuose aplink gyvena žmonės, vietoje buvo tylu. Karts nuo karto per šalia esantį kabantį pėsčiųjų tiltą pražingsniuodavo žmogus ar prakudlindavo šuo. Tuo tarpu geležinkelio tilto taip ir nekirto joks traukinys, panašu, kad tiesiog ne traukinio važiavimo laiku santakos pakrantėje dairėmės ir ilsėjomės.

Neries ir Zeimenos santaka

Neries ir Zeimenos santaka

Iš Viniaus prie santakos mes atkeliavome iš Neries kairiojo kranto pusės. Išsukę iš kelio Nr. 102, pravažiavę Žukonis, atsidūrėme Žeimenos ir Neries upių pakrantėje rymančiuose sodų bendrijos plotuose (tuo tarpu kitoje pusėje yra kaimelis Santaka). Iš šios pusės pasiekti santaką nesudėtinga, vieninteliai du trūkumai – kelis kilometrus reikia riedėti žvyrkeliu, o sodų bendrijos teritorijoje su siaurų gatvelių tinklu, nėra kur ramiai ir patogiai palikti automobilio. Šiaip ne taip radome nediduką kamputį šalikelėje, kur įpaišę savo transporto priemonę, pėsčiomis nukulniavome prie santakos. Iš šios kranto pusės ją apžiūrėti labai patogu. Lengvai priėjome prie pat Neries (radome gražiai tvarkomą pakrantės plotelį). Šalia buvo ir abu tiltai – kabantis (beždžionių) per Žeimeną ir senasis bei naujasis geležinkelio tiltai per Nerį.

Neries ir Zeimenos santaka

Neries ir Zeimenos santaka

Upių santakos yra mūsų šios vasaros atradimas. Aplankytųjų kolekcijoje jau turime:

Avatar photo

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading