Kauno santaka

Kauno santaka. O tiksliau – vieta, kurioje susitinka dvi didžiausios Lietuvos upės – Neris ir Nemunas. Ties Kaunu Neris įteka į Nemuną ir pastarasis, išplatėjęs bei sustiprėjęs, visus savo vandenis išplukdo į Kuršių marias. Neris yra vena iš 180 Nemuno intakų.

Kauno santaka

Kauno santaka – įspūdingai vaizdinga vieta, sulaukianti tiek kauniečių, tiek miesto svečių dėmesio. Nukeliauti jos apžiūrėti mus įkvėpė visai neseniai aplankyta kita – Akmenos ir Jūros upių – santaka (apie šią vietą rašiau čia – AKMENOS IR JŪROS SANTAKA). Iki tol niekada nesilankę santakose, supratome, kad tai yra dėmesio vertas gamtos reiškinys.

Kauno santaka

Atkeliavę į Kauną, tiesiu taikymu nuvažiavome prie Kauno pilies, kur aikštelėje palikę automobilį, patraukėme į šalia esantį Santakos parką. Būtent viename šio parko pakraštyje tyvuliuoja dviejų upių santaka.

Kauno santaka

Pasakojama, jog kadaise čia stovėjo kunigaikščio Kunarijaus pilis, nuo kurios ir prasidėjo Kauno miesto istorija.

Kauno santaka

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.