Akmenos ir jūros santaka

Santaka – tai vieta, kurioje į vieną susijungia dvi upės ir tolyn savo vandenis plukdo jau kaip viena, daug platesnė ir galingesnė. Jei keliausite po Žemaitijoje esantį Pagramančio regioninį parką, būtinai aplankykite ten esančią dviejų upių – Akmenos ir Jūros – susiliejimo vietą.

Juros ir Akmenos santaka

Santaką rasite Pagramančio miestelyje, Pagramančio regioninio parko direkcijos pastato pašonėje (vietos koordinatės 55.351301, 22.229801).

Juros ir Akmenos santaka

Juros ir Akmenos santaka

Mediniais laiptukais patogu nusileisti skardžiu žemyn prie Santakos kranto. Upių susijungimo vietoje nėra labai gilu (bent jau mūsų lankymosi laiku vandens nebuvo daug ir jis buvo labai šiltas), tad galima ir smagiai pabraidyti. Vieta nuostabiai graži – nuo skardžio viršaus matosi visas Santakos vaizdas, apačioje – žali meldai ir juose žaidžiantys laumžirgiai, medžiais apaugę krantai, akmenuotos upių vagos.

Juros ir Akmenos santaka

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.