Lankytini objektai

Senas geležinkelio tiltas per Nerį

Gelezinkelio tiltas per Neri

Senas, nebenaudojamas tiltas per Nerį ties santaka su Žeimena. Dėl ko keliavome jo apžiūrėti? Nes geležinkelio tiltai visada yra ypatingi, o pastarasis – senovinis ir įdomiai bei gražiai atrodantis. Tai pirma. O antra – šis tiltas ne vienintelis, ką tame regione dar įdomaus galima pamatyti.

Neries ir Zeimenos santaka

Tačiau apie viską iš eilės. Senolis geležinkelio tiltas užtarnautai poilsiauja apie 40 km. nuo Vilniaus, šalia Santakos kaimelio bei vietos, kur į Nerį įteka Žeimena. Plieno milžiną pasiekėme pėsčiųjų tiltu perėję Žeimeną. Įkopus į nedidelį kalniuką, mums prieš akis atsivėrė gražios senojo tilto konstrukcijos bei jo pašonėje esantis… jaunesnis jo brolis. Pasirodo, vienoje vietoje čia yra du tiltai. Senasis, faktas, jau kuris laikas nebenaudojamas, o visą jo traukinių perkėlimo iš vieno Neries kranto į kitą darbą perėmęs naujasis. Iš tiesų, abu tiltai yra gražūs pažiūrėti, įdomu aplink juos pasivaikščioti, nuo tilto matosi vieta, kur viena upė įteka į kitą.

Gelezinkelio tiltas per Neri

Gelezinkelio tiltas per Neri

Senasis geležinkelio tiltas, be abejo, turi savo istoriją, tačiau jos, gražiai vienoje vietoje užrašytos, plačiuosiuose interneto vandenyse nepavyko atrasti. Po trupinuką surankiojau vieną kitą faktą (dėl jų tikrumo garantijų negaliu duoti) ir štai kokia istorija susidėliojo. Šį tiltą pastatė vokiečiai Pirmojo pasaulinio karo metu vietoje tilto, kurį susprogdino atsitraukianti rusų armija. Tilto metalinės konstrukcijos pagamintos Vokietijoje, viskas atvežta į vietą ir surinkta. Pradžioje tiltas buvo dvikelis, o pasikeitus gabaritų reikalavimams antrasis kelias buvo išardytas ir pakeltos priekio ir galo arkos. Tuo tarpu naujasis tiltas šalia buvo pastatytas apie 1970-uosius. Abiem tiltais eismas vyko iki tol, kol nebuvo išardyta antroji vėžė, kas įvyko apie 2000 metus. Beje, nuo senojo tilto ėjusios vėžės vieta iki šiol dar pastebima.

Gelezinkelio tiltas per Neri

Plieno senolis šiuo metu jau gerokai parūdyjęs, medžio detalės pradėjusios trūnyti. Prieš tiltą pakabinta lentelė įspėjo, kad juo eiti draudžiama, nes pavojinga. Panašu, kad šiam senovės gražuoliui lemta supūti ir galutinai surūdyti, nebent bus įtrauktas į saugomo istorinio paveldo objektų sąrašus ir prižūrėtas, kad nesunyktų.

Gelezinkelio tiltas per Neri

Taigi, jei smalsu savomis akimis pamatyti plieno stipruolius, atlaikančius daugybę tonų sveriačius traukinius, nuvažiuokite prie jų. O kad, kaip aš sakau, nebūtų tai kelionė tik dėl vieno objekto, drauge apžiūrėkite šalia tiltų esančią Neries ir Žeimenos santaką, pakeliui esančią Skališkių uolą.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading