Lankytini objektai

Keliaujame po Lietuvą: 2019-ųjų atradimų penketukas

Kaunas

Baigėsi 2019-ieji, kurie man buvo pilni kelionių po Lietuvą ir gausūs gražių, džiaugsmingų, įdomių, netikėtų, paslaptingų atradimų. Ta proga dalinuosi savu geriausių praėjusių metų Lietuvoje aplankytų vietų penketuku:

Metų netikėtumas – Gravitacinė kalva.

Vieta, kur akys mato tai, ko nėra. Taip trumpai apibūdinčiau Kruonio apylinkėse esančią Gravitacinę kalvą. Smalsu, kas čia per keista vieta? Skaitykite GRAVITACINĖ KALVA – AKYS MATO TAI, KO NĖRA ir sužinosite, kaip prietaisai teisybę nustatyti padėjo, o akys patikėti negalėjo.

Kruonio gravitacine kalva

Gražiausias pėsčiųjų takasMūšos tyrelio takas.

Ilgiausias lentų takas pėstiesiems per pelkę Lietuvoje. Ir vienas gražiausių. 7 kilometrai tako leidžia sočiai pasigėrėti nediduku žaviu Miknaičių ežeru, įsiminti pelkei būdingą gamtovaizdį, pakvėpuoti grynu oru ir, jei pavyks taką lankyti tuo metu, kai nėra daug kitų žmonių, iki soties pasimėgauti aplink tvyrančia tyla ir ramybe. Daugiau apie taką – MŪŠOS TYRELIO PĖSČIŲJŲ TAKAS.

Mūšos tyrelio takas

Paslaptingiausia vieta – Bernotiškių (Šalkavos) koplyčia.

Aukštų medžių plačių lajų paslėpta ir dėl to, nežinant, sunkiai pastebima apleista Bernotiškių koplyčia rymo vieniša Ukmergės rajono laukuose, netoli to paties pavadinimo kaimo. Ją plačiau aprašiau čia VIETOS, KURIOSE… VAIDENASI.

koplycia

Metų atradimas – Camino Lituano kelias per Lietuvą.

Tai 500 km ilgio turistinis piligriminis kelias yra garsiojo Europos Šv. Jokūbo kelių tinklo dalis. Visas kelias suskirstytas į dvidešimt etapų, kuriais save piligrimais vadinantys keliauninkai per dieną nužygiuoja nuo trylikos iki trisdešimt kilometrų. Kasdien įveikiant po vieną etapą, visą Lietuvą pavyktų pereiti per dvidešimt dienų. Jei tokiai ilgai kelionei nėra laiko, keliauti galima etapais. Kad ir po vieną. Kaip keliavome viena iš jo atkarpų skaitykite “CAMINO LITUANO”: 500 KM KELIAS PER LIETUVĄ.

Camino Lituano

Sudėliotas ilgiausias maršrutas pėsčiomispo Vilniaus vietas, kurias ne visi pastebi.

Objektai, pro kuriuos vilniečiai dažnai praeina patys ar veda svečius, tačiau neatkreipia į juos dėmesio, nes nežino ypatingais juos darančių istorijų. Objektai, kurie, lyg paslėpti nuo žmonių akių, glūdi gilesniuose Vilniaus sluoksniuose ir klostėse, dėl to yra mažiau žinomi ir lankomi. Būtent tokių lyg pastebėtų, tačiau nepastebėtų miesto vietų yra pilnas šis mano pačios sudėliotas maršrutas po Vilnių (NE)PASTEBĖTAS VILNIUS – KITOKS MARŠRUTAS PO SOSTINĘ.

Nepastebetas Vilnius

Keliauningų viesiems 2020-ųjų!

Avatar photo

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading