Lankytini objektai

Bartkuškio kopa – netikėtumas miško gilumoje

Bartkuskio kopa

Minkšto geltono smėlio kopa miško viduryje – gan netikėtas vaizdas akims, įpratusioms tokį jį matyti tik prie jūros. Aplink kopą – gležnos neaukštos pušaitės, liauni berželiai. Stovint kopos papėdėje kyla jausmas, kad jei persirisi per ją, pamatysi jūrą. Tačiau jūros ten nėra, kaip nėra ir pajūriui būdingo stipraus medžių ir vandens ošimo. Miške ramu, tik kur ne kur pavasariui odes jau gieda paukšteliai.

Bartkuskio kopa

Šis unikalus gamtos reiškinys, vadinamas Bartkuškio kopa, glūdi vos trisdešimt kilometrų nuo Vilniaus, to paties pavadinimo miške. Vieną saulėtą ankstyvo pavasario rytą išsiruošėme į kopos paieškos ekspediciją. Neturėjome nė menkiausios užuominos, tuo labiau koordinačių, kur tiksliau Bartkuškio miške ji yra. Keliavome pasiruošę paprastą planą – įvažiuojame į mišką ir bandome laimę.

Bartkuskio kopa

Bartkuskio kopa

Ukmergės plentas, vėliau regoninis kelias link Maišiagalos bei kelis kilometrus gerokai mūsų ekipažą pakratęs vieškelis už jos – ir mes įriedėjome į Bartkuškio mišką. Jokių nuorodų ar ženklų, kad kažkur yra įdomi lankytina vieta. Kad jau buvome nusprendę po mišką paklaidžioti, pradėjome dairytis, kur galėtume automobilį palikti. Gal išsukti į rimčiau atrodantį šoninį keliuką, mąsčiau lėtindama greitį. Besižvalgydami į kelio pakraščius, šone netikėtai pastebėjome lyg ir automobilių stovėjimo aikštelę, nors kopos niekur aplink nesimatė. Stosime čia, nusprendėme, nes kažin, ar šioje girioje dar rasime kitą erdvią aikštelę transporto priemonei priglausti.

Bartkuskio kopa

Automobiliui vieta yra, o kur kopa, mąstėme dairydamiesi aplink. Stovėjome dailaus, saulės spinduliuose besimaudančio pušyno viduryje. O tada akis užkliuvo už šalia stūksančio aukštoko stačiašlaičio kalnelio, kurio vieną šoną bjaurojo stipriai ratais išartas keliukas. Tas keliukas gal ir nebūtų buvęs kažkuo ypatingas, jei ne jį dengiantis gražus geltonas smėlis! O ką tai reiškė mums? Dedukcija ir loginis mąstymas piršo išvadą – kopa yra kažkur šalia, tikėtina, už kalniuko.

Bartkuskio kopa

Azarto pagauti žabiškai ant jo užsiritome ir viršuje mįslė buvo išspręstą – prieš mus lyg gyvatė tarp neaukštų, liaunų berželių ir kopoms būdingų žemaūgių pušaičių vingiavo minkšto smėlio keliukas. Jis ir nuvedė mus prie miške sau tyliai, ramiai egzistuojančios žemyninės kopos.

Bartkuskio kopa

Bartkuskio kopa

Tam, kad jums nereikėtų klaidžioti, dalinuosi kopos vietos koordinatėmis 54.891840 24.954895. Pastarosios nuves jus į šalia kopos esančią automobilių stovėjimo aikštelę.

Kokio ilgio tekstą apie Bartkuškio kopą berašytum jos grožį begiriant, geriau patiems nuvykti ir ją savo akimis pamatyti, smėlio minkštumą – kojomis, o švelnumą – rankomis pajusti.

Bartkuskio kopa

Bartkuskio kopa

Bartkuskio kopa

Beje, Bartkuškio kopa – ne vienintelė tokia Lietuvoje. Žemyninę kopą, turinčią labai smagų – Gaidžio kopos – pavadinimą, esame lankę keliaudami Zackagirio pažintiniu taku (visą istoriją rasite mano įraše KAS TA “MEŠKOS ŠIKNA”?).

Avatar photo

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading