Patarimai

Kokius miestelius rekomenduoju aplankyti Lietuvoje?

Širvintos

Lietuva yra pilna mažų, gražiai sutvarkytų, savaip uniklių ir svečių labai laukiančių miestelių. Tad šį kartą kviečiu aplenkti Vilnių, Kauną ar Klaipėdą ir aplankyti nedidukus miestelius regionuose. Esu buvusi ne viename jų ir noriu pasidalinti keletu labiausiai man patikusių.

ŠILUTĖ

Šilutė – nedidukas Klaipėdos krašto miestelis, kuris yra paskelbtas urbanistikos paminklu. Sutvarkytas ir jaukus, turintis Mažosios Lietuvos regionui būdingą savitą aurą, kuri traukia ten vėl ir vėl sugrįžti. Atvykę į Šilutę būtinai pabūkite senojoje miesto dalyje, pasivaikščiokite miestelio centre, neskubėdami bei smalsiai dairydamiesi aplink pereikite Lietuvninkų gatve.

Daugiau apie miestelį skaitykite:

ŠIRVINTOS

Širvintos – miestas su tvenkiniu, jo pakrante vingiuojančiu Briedžių taku, tvarkingu, nediduku centriuku pilnu poilsio zonų su skulptūromis ir fontanais. Stipriai išgražintas ir vis dar gražinamas miestelis gali būti puiki vieta kelių valandų lengvam pasivaikčiojimui, smalsiam pažinimui. Širvintos yra Vilniaus apskrityje, apie penkiasdešimt kilometrų į šiaurės vakarus nuo Vilniaus.

Ką atradau Širvintose skaitykite čia:

MARIJAMPOLĖ

Dešimtys spalvingų piešinių puošia mažo Lietuvos miesto – Marijampolės – namų fasadus. Jau ne vienerius metus menininkai iš viso pasaulio atkeliauja į šį gražų miestelį ir jame palieka savo meno kūrinius. Menininkų pleneras Marijampolėje bus ir šiais metais. Po jo tikrai vėl keliausiu į miestelį, nes noriu pamatyti visus naujus piešinius, atsiradusius ant sienų per kelis paskutinius metus.

Kuo patiko Marijampolė rašiau čia:

KĖDAINIAI

Restauruotais spalvotais gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo stiliaus namų fasadais, tvarkingomis mažutėmis gatvelėmis, buvusiomis prekybos aikštėmis žavintis Kėdainių senamiestis yra valstybės saugomas urbanistikos (iš viso tokių turime septynis), taip pat archeologijos, architektūros ir istorijos paminklas. Tai, kokį dabar matome jo gatvių tinklą, išplanavimą ir pastatus, buvo suformuota ir pastatyta 17-18 a.

Ką pamatyti Kėdainiuose ir jo apylinkėse skaitykite:

KRETINGA

Kretinga yra šeštas pagal dydį miestas Žemaitijoje, vos 11 kilometrų nutolęs nuo Palangos bei jūros ir turtingas lankytinomis vietomis. Stovi ten didelis dvaras su aplink jį ošiančiu parku, seniausia Žemaitijoje bažnyčia, yra išlikęs vandens malūnas.

Apie Kretingą rašiau čia:

ALYTUS

Alytus negali pasigirti savo senamiesčiu, tačiau jis turi kitų labai gražių ir įdomių lankytinų vietų – didžiulį pušų pribarstytą parką su dviem ežerais – Mažuoju Dailide ir Didžiuoju Dailide, aukščiausią Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą ir trimis kalvomis pasipuošusį Alytaus piliakalnį. Ar žinote, kad Alytus yra idealus miestas ilgiems žygiams? Ir ne gatvėmis, o puikiais parko takais, ežerų pakrantėmis ir, žinoma, Nemuno krantais.

Daugiau apie miestą skaitykite:

UKMERGĖ

Pirmas dalykas, apie kurį pagalvoju išgirdusi šio miesto pavadinima yra… balandžiai. Mat mažų metalinių balandžių skulptūrėlių šis mietas yra pilnas pribastytas, o miesto gyventojai ir svečiai kviečiami juos visus surasti. Balandžiai nepaprasti – jie dainuojantys. Be to, kiekvienam balandžiui priskirtas ritualas, kurį atlikus, tapsi laimingesnis, geresnis, daugiau keliausi ir būsi labiau mylimas.

Be balandžių Ukmergėje rasite daug mažosios achitektūros bei skulptūrų, mieste didingai pūpso ir miesto pavadinimą gavęs piliakalnis.

Kaip prieš keletą metų Ukmergėje mes ieškojome balandžių rašiau čia:

Pasivaikščiojimas prie Ukmergės piliakalnio:

Žymos
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading