Šilutė – nedidukas Klaipėdos krašto miestelis, kuris yra paskelbtas urbanistikos paminklu. Gražiai sutvarkytas ir jaukus, turintis Mažosios Lietuvos regionui būdingą savitą aurą, kuri traukia ten vėl ir vėl sugrįžti.
Atvykę į Šilutę būtinai pabūkite senojoje miesto dalyje, pasivaikščiokite miestelio centre, neskubėdami bei smalsiai dairydamiesi aplink pereikite Lietuvninkų gatve. Joje rasite ne vieną seną tik Klaipėdos kraštui būdingos architektūros pastatą. Atkreipkite dėmesį į gaisrinės, pašto pastatus.

O ilgiau užtrukti siūlau šiose vietose.
Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia


Daili, beveik šimto metų senumo Šilutės bažnyčia buvo laikoma viena gražiausių Rytų Prūsijos evangelikų liuteronų bažnyčių. Pastatyta pagal architekto K. Gutknechto projektą. Įdomu tai, kad jos
bokšte yra didžiausias Lietuvoje miesto laikrodis: jo ciferblato skersmuo 2,5 m, didžioji rodyklė 1,10 m, mažoji – 0,80 m ilgio. Net žiūrint iš apačios nekyla abejonių, jog viršuje esantis laikrodis tikrai didelis.
Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios vietos kordinatės – 55.342637, 21.466994; Lietuvininkų g. 21
Šilutės Hugo Šojaus dvaras





Nesudėtingų formų vėlyvo klasicizmo bei istorizmo laikų, dviejų aukštų pastatą rasite miesto centre. Jis santūriai, taip, kaip būdinga Klaipėdos kraštui, dekoruotas. Pastatą 1819 metais pastatė Francas Vilhelmas Radkė, o Hugo Šojus, kurio vardu jis dabar vadinamas, dvarą ir visas jam priklausančias žemes įsigijo 1892 m. Hugo Šojus buvo labai geras dvaro šeimininkas, išmintingai jį valdė. Į dvarą atvykdavo žymūs žmonės – čia svečiavosi Vokietijos kronprincas, Lietuvos prezidentai, kiti tų laikų kultūros ir politikos elito atstovai. Dabar jame įsikūręs Šilutės muziejus, yra Turistų informavimo centras. Pastatas ir aplinka gražiai sutvarkyti.
Šilutės Hugo Šojaus dvaras-muziejus – 55.340917, 21.460153; Lietuvininkų g. 4.
Šilutės mažųjų laivų uostas


Per Šilutę teka Šyšos upė, o prie jos, miestelio viename pakraštyje, yra įrengtas Mažųjų laivų uostas. Vasaros laiku Šilutės uostas yra pilnas įvairaus plauko didesnių ar mažesnių laivelių, katerių ar jachtų. Iš šio uosto galima pasiekti Nemuno deltos upių tinklą, Kuršių marias ir Baltijos jūrą. Nuo Kuršių marių uostas nutolęs tik apie 13 km.
Įdomu tai, kad Šilutės uostas pradėtas statyti dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą, 20 a. pradžioje. Tuo metu labai intensyviai buvo naudojamas vandens kelias Tilžė – Klaipėda. Tačiau į Šilutę laivai neužsukdavo, nes miestelis neturėjo uosto. Tam, kad vandens transpotas galėtų priplaukti iki miestelio, uosto įrengimo metu teko pagilinti ne tik senvagę, bet sutvarkyti penkių kilometrų ilgio Šyšos vagą nuo Atmatos iki Šilutės.
Šilutės mažųjų laivų uostą rasite Uosto g. 9.