Lankytini objektai

Ukmergės piliakalnis

Ukmerges piliakalnis

Visas toks sau didingas ir iš toli pastebimas Ukmergės piliakalnis stūkso miesto centre,  Šventosios upės pakrantėje. Nors į Ukmergę keliavome ne piliakalnių ieškoti, pamatę šį, iš kato nusprendėme, apžiūrėsime.

Gražiai sutvarkytos piliakalnio prieigos bei šviežiai įrengtas ilgas metalinis takas, juosiantis visą piliakalnį ir leidžiatis be vargo atsidurti gan aukšto kalno viršūnėje, labai maloniai nuteikė. Piliakalnio viršuje – didelė aikštelė, kurioje, rodos, tikrai galėjo tilpti pakanamai didelis statinys. Pasirodo tikrai, prieš nemažai šimtų metų čia stovėjo Vilkmergės pilis, kurios gyventojai apylinkes gynė nuo Livonijos ordino kryžiuočių. Paskutiniai metai, kai pilis buvo minima rašytiniuose šaltiniuose buvo apie 1579-ieji.

O štai ir trumpas video, kuriame matosi visas Ukmergės piliakalnio ir nuo jo atsiveriančių miesto vaizdų grožis.

O dar geriau – keliaukite ir patys patirkite Ukmergės piliakalnį. 🙂

Ukmerges piliakalnis

 

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading