Maršrutai

Ruduo Neries kilpose – vaizdais užburiantis maršrutas

Paneriskiu regykla

Nuo dešimtimis metrų į viršų pakilusių skardžių atsiveria sustoti ir užsimiršti priverčiantys vaizdai į gilius upės slėnius. Kartą pamačius, čia norisi grįžti dar ir dar kartą, kad vėl akimis apglėbtum upės vingius ir medžiais nusėtus jos krantus, miškų kilimais į tolį nubanguojančius. Kviečiu aplankyti ir rudens (o vėliau ir žiemos, pavasario ar vasaros) akimirkas sutabdyti Neries upės skardžiuose įrengtose regyklose. Pristatau jums keturias pačias puikiausias, kurių kiekviena siūlo savitą ir unikalų vaizdą.

Regyklas sudėliojau eilės tvarka, kuria būtų patogu jas aplankyti vienu ypu, automobiliu važiuojant nuo Vilniaus. O jei visam maršrutui per Neries vingius ir slėnius nėra laiko, pasirinkite bet kurią, labiausiai patikusią, ir keliaukite pasidžiaugti vaizdais.

Paneriškių regykla

Paneriskiu regykla

Rudeniškų voratinklių kaukės veidui, karts nuo karto visą slėnį užpildantys važiuojančio traukinio garsai, kilometras pėsčiomis į kalną pageltusiais lapais nubarstytu miško keliuku ir tu jau Paneriškių skardžio viršūnėje. Iš septyniasdešimties metrų aukščio didelis Neries slėnis kaip ant delno.

Visą istoriją apie Paneriškių regyklą skaitykite čia: PANERIŠKIŲ REGYKLA – VAIZDAS VERTAS MILIJONO. 

Ausiutiškių regykla

Ausiutiskiu regykla

Kai autmobilis įriedėjo į kairiojo Neries kranto turizmo trasos keliuką, gražius vaizdus akimis pradėjome rinkti akimirksniu. Iki pat Ausiutiškių regyklos mus lydėjo mistiškai jaukūs miško šešėliai, tyla ir ramybė.

Apie tai, kokie puikūs vaizdai atsiveria nuo šioje regykloje pastatyto apžvalgos bokštelio skaitykite čia: KERINTIS VAIZDAS NUO AUSIUTIŠKIŲ REGYKLOS.

Verkšionių regykla

Verksioniu regykla

Šioje regykloje esame buvę ankstyvą pavasarį ir rudens pradžioje. Skirtingu metų laiku Neries slėnis įgauna vis kitokį vaizdą. Laiku, kai medžiai netekę lapų, pilnai atsiveria ir savimi leidžia pasigrožėti upės vingis. Vasarą čia Nerį gaubiančia vešli žaluma.

Jei į Verkšionių regyklą keliausite po Ausiutiškių regyklos, nepaisant to, ką siūlys navigacija, rekomenduoju grįžti į pagrindinį magistralinį kelią. Tada lengvai ir patogiai atsidursite norimoje vietoje. Priešingu atveju galite patekti į sunkiai lengvuoju automobiliu įveikiamus miškų keliukus (taip buvo nutikę mums).

Kokie vaizdai iš Verkšionių regyklos atsiveria ankstyvą pavasarį paskaitykite ir pažiūrėkite čia: VERKŠIONIŲ REGYKLA IR KARMAZINŲ PILIAKALNIS.

Balto kalno regykla

Balto kalno takas

Kernavės pašonėje, Balto kalno viršuje stūkso dar viena regykla, galinti jus pradžiuginti vaizdu į Neries vingį. Ten Neris jums bus visai po kojomis, ir niekas netrukdys jūsų žvilgsniui lįkti į mišku apaugusį, patogiai vingyje įsitaisiusį slėnį. Beje, šalia regyklos yra nedidukas, per lakų pušyną nubėgantis pėsčiųjų takas. Nedvejodami pasivaikščiokite juo.

Visa istorija apie mūsų laiką ant Balto kalno yra čia: BUNDANTI GAMTA BALTO KALNO TAKE.

Jei nuspręsite įveikti visą Neries slėnių maršrutą užtruksite gerą pusę dienos. O namo grįšite apsvaigę nuo to, ką būsite pamatę.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading