Lankytini objektai

Kerintis vaizdas nuo Ausiutiškių regyklos

Ausiutiskiu regykla

Lyg indėnas ant kanjono krašto, stebintis virš slėnio išdidžiai sklandančius erelius – taip jaučiausi stovėdama Ausiutiškių regyklos apžvalgos bokštelio viršuje ir nuo jo žiūrėdama į apačioje posūkį darančią Neries upę bei iki pat tolimo horizonto banguojantį mišką. Vaizdo grožis sunkiai nupasakojamas žodžiais, tad būtinai užsukite į regyklą ir viską pamatykite savomis akimis. Ten, pasinėrę į vaizdą, trumpam pamiršite viską.

Ausiutiskiu regykla

Ausiutiskiu regykla

Ausiutiškių regykla įrengta Neries regioninio parko teritorijoje, apie 30 km nuo Vilniaus. Vietos koordinatės – 54.776045, 24.93702. Lengvai pasiekiama gerai prižiūrima kairiojo Neries kranto turizmo trasa tiek pėsčiomis, tiek dviračiu ar automobiliu. Trasos kelias driekiasi per jaukų, ošiantį pušyną, tad gražiais vaizdais sotintis pradėjome dar neprivažiavę regyklos.

Ausiutiskiu regykla

Ausiutiskiu regykla

Nuo Ausiutiškių regyklos matosi, kaip šioje vietoje upė akivaizdžiai keičia kryptį ir čia prasideda didžiausia per visą Neries ilgį Velniakampio kilpa. Teritorija ant skardžio buvo neseniai sutvarkyta, pastatytas naujas apžvalgos bokštelis, šalia įrengta laužavietė ir stalas su suolais. Tad gražioje vietoje galima ir daugiau laiko praleisti, paužkandžiauti ar net ir karšto maisto pasigaminti.

Ausiutiskiu regykla

Ausiutiskiu regykla

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading