Lankytini objektai

Paneriškių regykla – vaizdas vertas milijono

Tikriausiai vienas gražiausių mūsų kada Lietuvoje matytų vaizdų atsiveria nuo Paneriškių regyklos. Atsidūrus 70 metrų aukščio skardžio viršuje kyla vienintelis noras – pakilti ir nuskristi į tuos akimis vos aprėpiamus Neries upės slėnio tolius.

Elektrėnų savivaldybėje, netoli Paneriškių kaimo esančią regyklą rasti ne taip paprasta. Nors turėjome vietos koodinates, net kelių telefonų navigacijos neglėjo susidoroti su užduotimi – vietą žymėjo ir nuvykimo maršrutą brėžė priešingame Neries upės krante. Kadangi neturėjome noro skardžiu grožėtis iš kitos upės pusės, iki regyklos važiavome naudodamiesi internete rastu kelio aprašymu. Taigi, į Paneriškių regyklą iš Vilniaus patraukėme autostrada. Nuo Rykantų Lazdėnų link, senuoju akmenimis grįstu Vilnius-Kaunas plentu padardėjome apie 3 kilometrus, o tada teko sukti dešinėn. Dar šiek tiek daugau nei kilometras laukais bei po to mišku, kol atsidūrėme miško sankryžoje. Medinis stulpas su rodyklėmis pranešė, kuria kryptimi už 900 m. ieškoti regyklos. Toliau su mūsų lengvuoju automobiliu važiuoti buvo rizikinga, tad palikę jį šalikelėje, patraukėme pėstute.

paneriskiu regykla

paneriskiu regykla

Iki regykos veda platus patogus keliukas, tačiau mes nebūtume mes, jei eitume tvarkingai. Netrukome pastebėti, kad kelias krypsta toliau nuo skardžio. O mums norėjosi eiti pačiu skardžio kraštu. Taip įdomiau.

paneriskiu regykla

Palaipsniui kopiant įkalne, vaizdai į upę darėsi vis gražesni.

paneriskiu regykla

paneriskiu regykla

paneriskiu regykla

Nepajutom mes, kur taip greitai pradingo tas kilometras – ir staiga prieš mus atsivėrė nedidelė aikštelė su suoliukais ir nuostabus, medžių neužstotas vaizdas į Nerį ir jos mišku apaugusį slėnį, upėje rymančias salas. Vaizdas vertas daugybės šauktukų ir ištiktukų. Esame lankęsi ne vienoje Lietuvos regykloje, tačiau niekur vaizdas į upes nebuvo iš tokio aukšto taško, toks erdvus ir ilgam užlaikantis žvilgsnį. Jei turėtume ten namą, televizoriaus namuose niekada neprireiktų. 🙂

Paneriskiu regykla

Būtinai nukeliaukite savomis akimis pamatyti šio nuostabaus Lietuvos kampelio. Pabuvus grįžti norėsis dar ir dar kartą. Keista tik, kodėl Neries regioninis parkas šią puikią regyklą laiko taip prastai sužymėtą ir sudėtingai randamą – viena nuoroda miško viduryje yra šioks toks iššūkis keliauninkams. 🙂

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading