Pėsčiųjų takai

Bundanti gamta Balto kalno take

Balto kalno takas

Besiskleidžiančiomis šilagėlėmis nukloto stataus kalno, vadinamo Baltuoju, šlaito papėdėje pavasariškai tyvuliuoja Neris. O nuo ant kalno įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria kerintis vaizdas į platų upės vingį ir kitoje jos pusėje į tolumą bėgančius miškus. Būtent tokį vaizdą pamatysite nukeliavę į Kernavę. Tiksliau – atsidūrę ant jos pakraštyje stūksančio Balto kalno. O jei leisitės pasivaikščioti šalia esančiu Balto kalno pėsčiųjų taku, galėsite dar ir gražiu, šviesiu mišku pasigrožėti.

Balto kalno takas neilgas, vos 2,6 km (jo vietos koordinatės 54.886917, 24.829975). Nesudėtingas, lengvai praeinamas. Nors šiame take jau esame buvę, nesusilaikėme ir vėl apsilankėme, nes norėjosi netoli Vilniaus esančios gražios vietos gamtoje. Kažkada, dar prieš pirmąjį pasivaikščiojimą šiuo taku, internete buvau radusi info, kad jis yra mažai žinomas ir veltui nuvertinamas bei pamirštamas (nes visi tik Kernavės piliakalnių lankyti keliauja). Tačiau pagal tai, kiek šį kartą Balto kalno take įrengtose poilsio aikštelėse matėme ir sutikome žmonių (jų tikraaaaai buvo daug), galima drąsiai sakyti, kad bent artimų apylinkių gyventojai šias vietas tikrai gerai žino.

Kaip mums sekėsi ieškoti pavasario ir keliauti Balto kalno pėsčiųjų taku per bundančią gamtą žiūrėkite mano video (ir būtinai prenumeruokite „Check in Lithuania“ Youtube kanalą – jį rasite paspaudę ČIA, o tapę prenumeratoriais visada pirmieji sužinosite apie jame atsirasiančius naujus video įrašus):

Žymos

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Add Comment

Click here to post a comment

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading