Lankytini objektai

Įspūdingieji Marso kanjonai

Naujosios akmenes karjeras

“Marso kanjonai” – taip dažnai vadinami Naujojoje Akmenėje esantys ir iki šiol veikiantys karjerai. Čia jau daugelį dešimtmečių yra kasamos naudingos iškasenos. Statūs ir įspūdingi, beveik 40 metrų aukščio skardžiai, didesnių ir mažesnių akmenų krūvos, galinga kasimo technika – viską pamačiau savomis akimis sudalyvavusi pėsčiųjų žygyje “Karjerų žygis 2017”. Vaizdai buvo tikrai ypatingi, o keliavimo greitis stipriai sumažėjęs, nes viską aplinkui norėjosi fotografuoti. O dabar dalinuosi tada sustabdytomis akimirkomis iš šios unikalios vietos. Tiesa, šie karjerai nėra oficiali turistų lankytina vieta, bet kada paprastai į juos nepateksi ir neapžiūrėsi.

Naujosios akmenės karjeras

Naujosios akmenės karjeras

Naujosios akmenės karjeras

Naujosios akmenės karjeras

Naujosios akmenės karjeras

Kadangi Naujosios Akmenės karjerai yra iki šiol dar naudojami, žygiuojant jais teko pamatyti ir kasimo darbams naudojamos technikos. Įvairaus dydžio, niekada nematytos išvaizdos ekskavatoriai sustingę tyliai rymojo savo darbo vietose. Ir net būdami tylūs ir nejudrūs jie kėlė smalsumą ir traukė žvilgsnį. Niekada anksčiau nebuvau mačiusi tokių technkos įrenginių.

Naujosios akmenės karjeras

Naujosios akmenės karjeras

O didžiausią įspūdį paliko, nesumeluosiu, daugiaaukščio namo dydžio ekskavatorius.

Naujosios akmenės karjeras

Naujosios akmenės karjeras

Jis, pasirodo, sveria maždaug tiek, kiek 500 lengvųjų automobilių, jo strėlė – ilgio kaip dvidešimties aukštų pastatas ir vienu ypu jis pakelia apie 18 tonų grunto. Pamačius šį aparatą iš apėmusios nuostabos teko kurį laiką pastovėti be žado.

Naujosios akmenės karjeras

Naujosios akmenės karjeras

Pažiūrėkite, kokio dydžio vien jo kaušas.

Naujosios akmenės karjeras

O žiūrėdama į šio kaušo paliktus pėdsakus kietame grunte įsivaizdavau, kad panašiai, tikriausiai, turėjo atrodyti dinozaurų letenų brūkštelėjimai. 🙂

Tad jeigu tik kada turėsite progą apsilankyti “Marso kanjonuose”, nedvejodami ja pasinaudokite. Patikėkite, gyvas įspūdis daug kartų stipresnis nei perduotas žodžais ar nuotraukomis.

Naujosios akmenės karjeras

Žymos
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading