Lankytini objektai

Gražuolis Kačėniškės piliakalnis

Kačėniškės piliakalnis

Žodis „gražuolis” Kačėniškės piliakalniui yra tiesiog nepakankamas. Piliakalnis toks dailus, kad norėčiau parsigabenti jį arčiau Vilniaus ir dažniau prie jo leisti laiką.

Kačėniškės piliakalnis

Kačėniškės piliakalnis

Šis nuostabus piliakalnis stūkso Švenčionių rajone, Sirvėtos regioniniame parke, nediduko Mergežerio ežero pakrantėje. Iki jo veda šviežiai įrengtas to paties pavadinimo pėsčiųjų takas. Būtent juo ir rekomenduoju keliauti link piliakalnio. Be to, tako pradžioje yra patogi aikštelė automobiliui pastatyti. Apie pėsčiųjų taką skaitykite čia KAČĖNIŠKĖS PILIAKALNIO PĖSČIŲJŲ TAKAS, ten rasite ir vietos koordinates.

Apie Kačėniškės piliakalnį daug kalbėti nesinori, norisi tik kviesti iki jo atvykti ir grožėtis. Vienoje pusėje jis atsirėmęs į ežerą, kitoje šlapiuoja nediduke pelke. O gražuoliu jis tapo apie 2012 metus, kai nuo jo buvo nukirsti medžiai, sutvakyta aplinka, įrengti laiptai ir takeliai.

Kačėniškės piliakalnis

Kačėniškės piliakalnis

Dar neužlipus į piliakalnio viršūnę, pradeda matytis Mergežeris, o palipus dar aukščiau, visu grožiu atsiveria jo mėlynuojanti erdvė ir į kalvas nubanguojantys krantai.

Atlikus archeologinius kasinėjimus buvo nustatyta, kad piliakalnio teritorijoje ne kartą gyveno žmonės, buvo čia įkurę gyvenvietes. Labai seniai tai buvo, dabar galime tik bandyti įsivaizduoti, kaip jie šioje gražioje vietoje gyveno. Klausimas tik, ar tada, ar dabar Kačėniškės piliakalnis gražiau atrodo.

Kai tik pamačiau Kačėniškės piliakalnį, jis man savo sutvarkyta aplinka ir erdve priminė Pyplių piliakalnį. Apie šį gražuolį esu rašiusi čia PYPLIŲ PILIAKALNIS. Jį irgi labai rekomenduoju aplankyti.

Kačėniškės piliakalnis

Kačėniškės piliakalnis

Kačėniškės piliakalnis

Kačėniškės piliakalnis

Kačėniškės piliakalnis Kačėniškės piliakalnis Kačėniškės piliakalnis Kačėniškės piliakalnis Kačėniškės piliakalnis

Avatar photo

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading