Lankytini objektai

Auksinio elnio dvaras

Auksinio elnio dvaras

Auksu žibantis didžiulis briedis ir daugybė kitų unikalių metalo skulptūrų, senovinių motociklų ir ragų muziejai, didelė takeliais išraižyta teritorija – visą tai mes radome Auksinio elnio dvare.

Auksinio elnio dvaras yra gražus kaimo turizmo sodybos, įkurtos Telšių rajone, Rapalių kaime (vietos koordinatės 55.884531, 22.453097), pavadinimas. Nėra tai tikrasis dvaras, kaip mes esame pratę – su kelių šimtų metų istorija, senoviniais pastatais. Sodyba vaizdingoje Žemaitijos vietoje išdygo šiek tiek seniau nei prieš dešimt metų.

Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras

Sodyba priklauso vienai šeimai, čia sukūrusiai gražią lankytiną vietą, kur įdomu pasižvalgyti, o norint, galima ir pailsėti, užsisakius nakvynių – pagyventi. Didžiausią įspūdį mums paliko po visą teritoriją išbarstytos didelės skultūros, kurių nemaža dalis yra didesnės už žmogų. Apie Auksinio elnio dvaro skultūras jau buvau girdėjusi. Tiesą sakant, labiausiai dėl jų mes čia ir keliavome.

Skulptūros – metalinės, daugelis jų, rodos, sulipdytos iš daugybės detalių, detalyčių. Apžiūrinėjome jas ir galvojome, tai kiek laiko jų kūrėjams prireikė visą šį grožį sulipdyti (gal, tiksliau, suvirinti). Didelis auksu tviskantis briedis dangų remiantis plačiais ragais, Pepė Ilgakojinė su savo drauge beždžionėle ant peties, kamuolį į krepšį įmesti pasiruošęs krepšininkas, raitelis šokantis per barjerą ir dar daug kitokių skulptūrų aptikome sodybos teritorijoje. Prireikė šiek tiek laiko, kol, mediniais takeliais keliaudami, viską apžiūrėjome.

Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras

Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras

Į muziejus šį kartą neužsukome, tačiau išgėrėme kavos sodybos kavinėje. Auksinio elnio sodybą nėra iš tų, kurią galima pravažiuoti vykstant kažkur kitur ar nusukti ten trumpam, netikėtai pamačius prie kelio rudąją nuorodą. Į ją reikia specialiai susiruošti ir vykti, tačiau tikrai verta tai padaryti, ypač jei tyrinėjate Žemaitiją ir Telšių rajono apylinkes.

Tiesa, jei keliausite po Telšių apylinkes, būtinai užsukite ir į pačius Telšius, aplankykite jaukų, medinį Džiuginėnų dvarą, pasivaikščiokite prie Germanto ir Ilgio ežerų.

Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras Auksinio elnio dvaras

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading