Pėsčiųjų takai

Aplink Ilgio ežerą

Takas aplink Ilgio ežerą

Tik kilometro su uodegėle ilgio takas apibėga aplink visą mažutį Ilgio ežerą, tyvūliuojantį Telšių pašonėje esančiame Džiuginėnų miške. Tamsūs ežero vandenys ryškiai atspindi jį supančius medžius ir įspūdingai kontrastuoja su gausia žaluma aplink.

Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas

Ilgio ežeras toks mažutis, kad net keista. Keista kitą ežero krantą įžvelgti be pastangų, aiškiai matyti, kaip priešingoje pusėje maudosi žmonės. Kažkada Ilgis tikrai buvo didesnis. Tai suprantame, kai paaiškėja, jog nemaža vakarinio jo kranto juosta yra virtusi pelke. Tiksliau – aukštapelke, pereinančia į užlietąjį juodalksnyną — žemąją pelkę.

Per pelkėtąją dalį keliaujama mediniu taku. Unikali pelkės gamta savo grožiu stebina kaskart ją išvydus. Pakeliui savo mėlynais šonais mūsų akis viliojo mėlynės. Eidama taku atidžiai žiūrėjau į žemę ir augalų paklotę ant jos, akimis ieškojau aukštapelkėse augančio savo mylimo augalo – sulašarės. Koks džaugsmas buvo, kai radau jų ne vieną. Nesusilaikiau ir parkritusi ant medinio tako iš arti jas apžiūrėjau – labai jau kitokios išvaizdos ir labai gležna yra ši gėlė, jei galima ją taip pavadinti.

Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas

Keliaujantieji Ilgio pėsčiųjų taku ne tik gali įvairia gamta grožėtis. Dalį pažintinio tako sudaro pojūčių (basakojų) takas, skirtas keliauti basomis kojomis per pelkę, birias dangas, akmenis, rąstus. Mes šiuo taku žygiavome vėsią dieną, todėl nusiauti ir įveikti tako basomis nesinorėjo. Keliavome ir aplink dairėmės įprastuoju būdu.

Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas

Prie Ilgio ežero atėjome takais nuo netoliese esančio Germanto ežero, prie jo palikome ir savo automobilį. Tačiau nenorintieji daug vaikščioti su automobiliu gali privažiuoti ir prie Ilgio, automobilių stovėjimo aikštelę rasti padės šios koordinatės 55.970819, 22.174169.

Beje, įdomu tai, kad šią vasarą jau ne pirmą kartą ėjome įrengtu taku aplink ežerą. Esame įveikę ir dar vieną, tik daug rimtesnį, net trylikos kilometrų ilgio taką, einantį aplink Paršežerį. Apie šį mūsų nuotykį rašiau tinklaraštyje čia PARŠEŽERIO PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ TAKAS.

O jaukųjį Ilgio ežero pėsčiųjų taką kviečiu aplankyti kai norėsis romaus grožio ir lėto, neilgo pasivaikščiojimo.

Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas Ilgio ežero takas

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading