Jaukusis Džiuginėnų dvaras

Pačioje Telšių pašonėje, mažutis, medinis ir jaukus savo dienas ramiai leidžia Džiuginėnų dvaras. Prieš maždaug aštuoniasdešimt metų jame gyveno žymioji mūsų rašytoja Žemaitė, o jo kieme auga trys aukšti senoki maumedžiai, atsiradę čia ne šiaip sau.

Džiuginėnų dvaras Džiuginėnų dvaras Džiuginėnų dvaras

Dvarą rasti nesudėtinga ir privažiuoti patogu (adresas Dvaro g. 6, Džiuginėnai, Telšių r., vietos koordinatės 55.983014, 22.179515), jis turi šeiminnkus ir yra tvarkingas. Tądien, kai apsilankėme, dvarelyje vyko nedidukė šventė, tad labai ilgai aplink nešmirinėjome, apsižiūrėjome ir iškeliavome toliau. Tačiau persimesti keliais žodžiais su vietiniu žmogumi pavyko. Jis mums papasakojo, jog paskutiniai dvaro savininkai turėjo tris vaikus, kurių du buvo berniukai dvyniai. Jų tėvai turėjo tradiciją – gimus vaikui, kieme pasodindavo po maumedį. Vėliau panaršiusi internete radau vyro žodžius patvirtinančią informaciją, kad Zigmanto Kazimiero dukrai Vandai Teresei ištekėjus už Varšuvos gydytojo Severino Fabijono Perkovskio, dvaras perėjo bajorų Perkovskių giminei. Jie užaugino tris vaikus: dukrą Jadvygą Elžbietą ir dvynius Juozapą bei Tadą. Tai jų gimimą liudiją trys senieji maumedžiai dvaro kieme. Šiems medžiams jau daugiau nei po šimtą metų.

Džiuginėnų dvaras Džiuginėnų dvaras Džiuginėnų dvaras

Internete yra viena kita senovinė dvaro nuotrauka. Nepasikeitusi jo išvaizda, tik aplinka labiau priaugusi medžių, krūmų ir gėlynų. Labai gražus dvaro frontonas su baltomis kolonomis ir dideliais langais. Mums pavyko žvilgtelėti ir į dvaro verandėlę, dabar pilną senovinių daiktų.

Džiuginėnų dvaro vietovė yra žinoma seniai, jau nuo 16 a. 1791 m. Džiuginėnus įsigijo Žemaitijos kunigaikštystės rotmistras Liudvikas Baltramiejus Gorskis. Po jo dvarą paveldėjo jo vaikai.

Iki 1939 m. dvaras buvo vienas iš geriausiai prižiūrimų aristokratų rezidencijų Žemaitijoje. 20 am. pradžioje čia buvo pradinė mokyklėlė. 1940 m. dvaras nacionalizuotas, o dabar, akivaizdu, vėl yra sugomas ir prižiūrimas.

Būsite Telšiuose ar netoli, būtinai užsukite žvilgtelėti į šią mielą vietą.

Džiuginėnų dvaras Džiuginėnų dvaras Džiuginėnų dvaras Džiuginėnų dvaras

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.