Milžinas Barstyčių akmuo

13,4 m ilgio, 7,5 m pločio ir 3,6 m aukščio, o sveria net 680 tonų. Štai toks galingas yra didžiausiu Lietuvos rieduliu tituluojamas Barstyčių akmuo, rymantis Puokės kaime, Skuodo rajone.

Barstyčių akmuo Barstyčių akmuo

Akmuo toks didelis, kad norintiems ant jo užlipti, šalia pastatytos kopėtėlės, nes kitaip niekaip. O stipriai atgal atsitraukus ir šiaip ne taip sutalpinus visą akmenį į kadrą, mes, ant jo viršaus sėdintys, artodėme kaip mažos dėmelės. Ne veltui šis akmuo yra įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Besistebėdami akmens dydžiu, bandėme įsivaizduoti, kaip vyko šio didžiulio riedulio iškasimo ir ypač atgabenimo į vietą darbai. Turėjo būti įdomus vaizdas.

Barstyčių akmuo

Barstyčių akmuo

Barstyčių akmuo

Šalia Barstyčių akmens radome medinę lentą su išraižyta akmens atsiradimo istorija. Pasirodo, šį gigantą 1958 metais atkasė melioratoriai. Jį čia, spėjama, iš Skandinavijos atvilko ledynas, kuris Barštyčių apylinkėse ištirpo prieš 13-14 tūkstančių metų.

Akmenį atrasti mums padėjo šios vietos koordinatės 56.190604, 21.896582. Paskutinius keliasdešimt kilometrų iki akmens kelias vyniojosi labai smagiais posūkiais bei kalniukais pakalnėmis.

Šalia akmens yra patogi automobilių stovėjimo aikštelė. O jis pats rymo didelės žalios pievos pakraštyje. Vertas aplankymo objektas.

Barstyčių akmuo

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.