Lankytini objektai

Milžinas Barstyčių akmuo

Barstyčių akmuo

13,4 m ilgio, 7,5 m pločio ir 3,6 m aukščio, o sveria net 680 tonų. Štai toks galingas yra didžiausiu Lietuvos rieduliu tituluojamas Barstyčių akmuo, rymantis Puokės kaime, Skuodo rajone.

Barstyčių akmuo Barstyčių akmuo

Akmuo toks didelis, kad norintiems ant jo užlipti, šalia pastatytos kopėtėlės, nes kitaip niekaip. O stipriai atgal atsitraukus ir šiaip ne taip sutalpinus visą akmenį į kadrą, mes, ant jo viršaus sėdintys, artodėme kaip mažos dėmelės. Ne veltui šis akmuo yra įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Besistebėdami akmens dydžiu, bandėme įsivaizduoti, kaip vyko šio didžiulio riedulio iškasimo ir ypač atgabenimo į vietą darbai. Turėjo būti įdomus vaizdas.

Barstyčių akmuo

Barstyčių akmuo

Barstyčių akmuo

Šalia Barstyčių akmens radome medinę lentą su išraižyta akmens atsiradimo istorija. Pasirodo, šį gigantą 1958 metais atkasė melioratoriai. Jį čia, spėjama, iš Skandinavijos atvilko ledynas, kuris Barštyčių apylinkėse ištirpo prieš 13-14 tūkstančių metų.

Akmenį atrasti mums padėjo šios vietos koordinatės 56.190604, 21.896582. Paskutinius keliasdešimt kilometrų iki akmens kelias vyniojosi labai smagiais posūkiais bei kalniukais pakalnėmis.

Šalia akmens yra patogi automobilių stovėjimo aikštelė. O jis pats rymo didelės žalios pievos pakraštyje. Vertas aplankymo objektas.

Barstyčių akmuo

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading