Maršrutai

Aplink Kauno marias

KAuno marios

Nuostabiosios Kauno marios, dėl savo dydžio seniau žmonių vadintos tiesiog Kauno jūra, turi poros šimtų kilometrų ilgio kranto juostą, pilną stačių šlaitų, smėlingų atodangų, akmenukais nusėtų ir smėliu nubarstytų pakrančių. Būtent Kauno marias iš arčiau pažinti jums padės šis maršrutas. Kiekvienoje lankytinoje vietoje kviečiu pabūti ilgėliau, apsidairyti, pasivaikščioti, pasigrožėti vieta ir matomais vaizdais. Išsiruošę į šią kelionę susipažinsite ir su Kauno miesto pakraščiais, o vingiuotos it maži kalnų serpantinai pietinės Kauno dalies gatvės ypač smagiai nuteiks automobilių vairuotojus.

Beje, ar žinote, kad Kauno marios yra didžiausias Lietuvoje dirbtinis vandens telkinys? Jos atsirado prieš šešiasdešimt dvejus metus, kai buvo užtvenktas Nemunas. Po vandeniu atsidūrė 6350 hektarų ploto teritorija. Sunku įsivaizduoti tokį plotą, o būdami marių pakrantėse akimis jo viso irgi neaprėpsite.

Maršrutą sudaro 6 lankytinos vietos.

Kilometražas tarp vietų apie 46,4 km, važiavimo laikas apie 1 val. 5 min

MERGAKALNIO ATODANGA

Mergakalnio atodanga
Mergakalnio atodanga
Mergakalnio atodanga
Mergakalnio atodanga
Mergakalnio atodanga

Mergakalnis arba Dovainionių atodanga yra aukščiausia (42 metrų) ir ilgiausia (650 metrų) atodanga prie Kauno marių. Ji yra valstybės saugomas gamtos objektas. Nurodytos koordinatės nuves jus į šios atodangos viršuje įrengtą apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria gražiai tolimas ir platus vaizdas į Kauno marias ir Paukščių salą, akis užkibs ir už kitame krante pilkuojančios Kruonio HAE.

Daug padavimų apie šią vietą sklando. Bent kelis jų rasite vietoje stende surašytus. Viena legenda pasakoja, kad nuo Mergakalnio skardžio buvo numetamos palaido elgesio moterys įkištos į statines, prikaltas vinių, arba į maišus, kartu su pasiutusiomis katėmis. Tikėkimės, kad nei krislelio teisybės nėra šioje istorijoje. Tačiau kačių (ne pasiutusių) Mergakalnio apžvalgos aikštelėje rasite, kaip ir kiaurą statinę.

Atodangos vietos koordinatės – 54.824611, 24.24415; Gedimino g., Dovainonys, Kaišiadorių r.

VIEŠKŪNŲ PILIAKALNIS

Vieškūnų piliakalnis
Vieškūnų piliakalnis
Vieškūnų piliakalnis
Vieškūnų piliakalnis
Vieškūnų piliakalnis

Vasarą lankytojus jis pasitinka pasislėpęs už aukštų meldų. Išlendi iš už jų ir miesto pojūtis galutinai dingsta. Akmenys ir betonas saugo šio piliakalnio krantus nuo ardančios vandens jėgos. Tyla, ramybė (jei daugiau lankytojų nėra), gražuoliai marių toliai prieš akis. Gali atsisėsti ant nuo saulės įšilusio betoninio kranto krašto, pasidėti kojas ant akmenų ir laukti, o gal pro šalį praplauks laivelis.

Viškūnų piliakalnio (dar vadinamo Šuneliškių kalnu) viršūnėje kažkada stovėjo medinė pilis, kuri, sakoma, buvo čia pastatyta tam, kad nuo priešų saugotų Kauną, pridengtų mūrinę Kauno pilį. O legendos pasakoja, kad ant piliakalnio nusižudė vietos dvarininko duktė ir dabar ten vaidenasi ji pati arba dar kartais šunys. Nelabai toli piliakalnio yra Pirmojo pasaulinio karo forto liekanos.

Piliakalnio vietos koordinatės – 54.899446, 24.050206; Marių g., Amaliai, Kaunas.

Patarimas. Šalia piliakalnio yra dvi aikštelės automobiliui pastatyti. Pirmą, didesnę rasite asfaltuoto kelio, vedančio link piliakalnio, pabaigoje. Antroji, mažesnė, pasiekiama riedant toliau siauroku neasfaluotu keliu, kuris pravažiuojamas lengvai, tačiau jame labai suku prasilenkti dviems automobiliams. Tarp abiejų aikštelių vos keli šimtai metrų, tad galima su automobiliu nesiveržti prie pat piliakalnio, o šiek tiek paėjėti pėstute.

PAŽAISLIO VIENUOLYNAS

Pažaislio vienuolynas

Pažaislio vienuolynu yra vadinama Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia su kamaldulių vienuolynu. Šią vietą lankyti niekada neatsibosta, nesvarbu, kiek kartų ten buvai. Pažaislio vienuolynas yra laikomas vienu gražiausių brandžiojo baroko pavyzdžių Šiaurės ir Rytų Europoje. XVII a. šią šventovę vienuoliams kamalduliams pastatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Žygimantas Pacas.

Daugiau apie vienuolyną rašiau KAI NORISI Į ITALIJĄ IR…PASIVAIKŠČIOTI.

Apžiūrėję vienuolyną būtinai takeliu nueikite iki marių. Šalia yra ir smėlio paplūdimys bei nedidukė prieplauka.

Vienuolyno vietos koordinatės – 54.876308, 24.021053; T. Masiulio g. 31, Kaunas.

Kauno Algirdo Brazausko HIDROELEKTRINĖ

Kauno hidroelektrinė

Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė (KHE) – yra didžiausia atsinaujinančius energijos išteklius naudojanti hidroelektrinė Lietuvoje, veikianti jau daugiau nei šešiasdešimt metų.

Sekdami šį maršrutą pravažiuosite ją vykdami iš Pažaislio vienuolyno link Pakalniškių piliakalnio. Visgi sustoti prie hidroelektrinės pavyks keliaujant priešinga kryptimi – toje pusėje, šalia didžiųjų elektrinės mechanizmų pamatysite vietos automobiliui palikti. Jeigu smalsu, išlipkite ir pasidairykite aplink: vienoje pusėje į Kauno marių platybes (ten mėgsta žvejoti žvejai), kitoje – į Nemuną ir jo krantuose stūksantį Kauną.

Hidroelektrinės vietos koordinatės – 54.874533, 24.000331; T. Masiulio g., Kaunas.

PAKALNIŠKIŲ PLIAKALNIS

Pakalniškių piliakalnis
Pakalniškių piliakalnis
Pakalniškių piliakalnis
Pakalniškių piliakalnis
Pakalniškių piliakalnis

Gražiai sutvarkytas 27 m aukščio piliakalnis pūpso pačioje Kauno marių pakrantėje klausydamas jo papėdę skalaujančių bangelių pliaukšėjimo. Nuo ant piliakalnio įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria puikus vaizdas į marias. Pasidairę, kitame krante pastebėsite medžių viršūnes aukščiu lenkiantį Pažaislio bažnyčios kupolą, taip pat akis turėtų pamatyti ir Kauno hidroelektrinės užtvenktus industrinius Petrašiūnus. Legendos pasakoja, kad ant piliakalnio stovėjo Nemuno žemių slėnio valdovo Vaišvydo medinė pilis, kuri ne vieną šimtą metų gynė ir saugojo šią vietovę nuo priešų. Vėliau pilį tie priešai ir sugriovė. Archeologai per kasinėjimus rado įrodymų, jog senais laikais šalia piliakalnio tikrai žmonių gyventa.

Piliakalnio vietos koordinatės – 54.856067, 24.019056; Piliuonos g., Vaišvydava, Kauno r.

Žiegždrių geologinis takas

Kauno marių pakrante šis takas vingiuoja nepilnus porą kilometrų. Eidami juo rasite Žiegždrių atodangą, taip pat aukštai į dangų šaunančią Žiegždrių liepą, kuri yra paskelbta gamtos paminklu. Visgi pati įdomiausia ir vertingiausia tako vieta yra Kalniškių konglomeratų atodanga. Gerai matomi konglomeratų dariniai kyšo stačiame Kauno marių šlaite.

Daugiau apie taką rašiau ŽIEGŽDRIŲ GEOLOGINIS TAKAS.

Tako vietos koordinatės – 54.890589, 24.080042; Žiegždriai, Kauno r.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading