Vienintelis serpantinas Lietuvoje

Ar žinote, kad Vilniuje mes turime serpantiną? Trys labai staigūs posūkiai gan stačia įkalne (ar nuokalne, priklausomai iš kurios pusės važiuoji) ir serpantinas įveiktas. Nors ir trumpa, tačiau rimta treniruotė vairuotojo rankoms, ir šioks toks iššūkis automobiliui, jei jis ne visureigis, nes akmenimis grįstas, beveik šimtą metų menantis grindinys jau gan stipriai duobėtas. Štai toks yra vienintelis Lietuvoje Tuputiškių serpantinas. Jį rasite rytinėje Vilniaus dalyje, mišku apaugusioje Žiedų gatvės dalyje. Važiuojant iš Vilniaus centro jis yra šios gatvės pabaigoje. Žiūrint į žemėlapį, labai aiškiai matosi, kokia stipriai vingiuota yra viena Žiedų gatvės pusė. Tai ten ir yra serpantinas.

Tuputiskiu serpantinas

Tuputiškių serpantinas nutiestas 19 a. pradžioje į Žemąjį Pavilnį – kaip geležinkelininkų gyvenvietę, pradėtą statyti 1908 m. Žemąjį Pavilnį jis jungia su Aukštuoju Pavilniu. Šiuo metu serpantinas yra saugomas kaip kultūros paveldo objektas.

Tuputiskiu serpantinas

Beje, įveikę serpantiną galite užšokti ir į šalia esančiose Tuputiškėse stovinčią gražią ir vienintelę Vilniaus mieste medinę katalikų Pavilnio Kristaus Karaliaus ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčią, statytą 1935 metais. Mes ją pastebėjome kildami serpantinu – dar tik besiskleidžianti pavasario lapija neužstojo bažnyčios, rodos, stūksančios ant kalno, nuo mūsų akių.  Lietuviška medinė architektūra mane visada žavi.

Tuputiskiu baznycia

Tuputiskiu baznycia

Tuputiskiu baznycia

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

2 Comments

  1. Teresė
    2017 2 gegužės

    Mažas serpantinas yra Burbiškių dvare Radviliškio rajone.

  2. Diana Gedeikytė-Jakutienė
    2017 2 gegužės

    Terese, dėkui labai už informaciją. Reikės jį susirasti ir išbandyti. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.