Lankytini objektai

Vienintelis serpantinas Lietuvoje

Tuputiskiu serpantinas

Ar žinote, kad Vilniuje mes turime serpantiną? Trys labai staigūs posūkiai gan stačia įkalne (ar nuokalne, priklausomai iš kurios pusės važiuoji) ir serpantinas įveiktas. Nors ir trumpa, tačiau rimta treniruotė vairuotojo rankoms, ir šioks toks iššūkis automobiliui, jei jis ne visureigis, nes akmenimis grįstas, beveik šimtą metų menantis grindinys jau gan stipriai duobėtas. Štai toks yra vienintelis Lietuvoje Tuputiškių serpantinas. Jį rasite rytinėje Vilniaus dalyje, mišku apaugusioje Žiedų gatvės dalyje. Važiuojant iš Vilniaus centro jis yra šios gatvės pabaigoje. Žiūrint į žemėlapį, labai aiškiai matosi, kokia stipriai vingiuota yra viena Žiedų gatvės pusė. Tai ten ir yra serpantinas.

Tuputiskiu serpantinas

Tuputiškių serpantinas nutiestas 19 a. pradžioje į Žemąjį Pavilnį – kaip geležinkelininkų gyvenvietę, pradėtą statyti 1908 m. Žemąjį Pavilnį jis jungia su Aukštuoju Pavilniu. Šiuo metu serpantinas yra saugomas kaip kultūros paveldo objektas.

Tuputiskiu serpantinas

Beje, įveikę serpantiną galite užšokti ir į šalia esančiose Tuputiškėse stovinčią gražią ir vienintelę Vilniaus mieste medinę katalikų Pavilnio Kristaus Karaliaus ir Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčią, statytą 1935 metais. Mes ją pastebėjome kildami serpantinu – dar tik besiskleidžianti pavasario lapija neužstojo bažnyčios, rodos, stūksančios ant kalno, nuo mūsų akių.  Lietuviška medinė architektūra mane visada žavi.

Tuputiskiu baznycia

Tuputiskiu baznycia

Tuputiskiu baznycia

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading