Lankytini objektai

Ūlos akis ir atodanga

Ūlos akis

Dzūkijoje, tarp Zervynų ir Mančiagirės kaimų, gražuolė Ūlos upė įteką į siaurą aukštų smėlėtų skardžių ir atodangų pilną slėnį. Keliaujant po Dzūkiją privalu šiuo unikaliu gamtos kampeliu pasigrožėti, o lengviausia tai padaryti aplankant Varėnos rajone, Trakiškių miške esančius „Ūlos akį“ ir Ūlos atodangą.

Ūlos atodanga

Devyniolikos metrų aukščio smėlingas status skardis rėmina Ūlos upę iš dešiniojo jos kranto. Tokių atodangų apylinkėje yra daugiau, tačiau būtent ši yra lengvai ir patogiai pasiekiama. Nuo Ūlos atodangos viršaus atsiveria gražus vaizdas į upės vingį, apačioje esantį slėnį, kuriame burbuliuoja „Ūlos akis“ ir jį juosiantį mišką, per upę permestą tiltą. Iš apačios atodanga atrodo lyg aukšta, beveik neįkopiama siena, tačiau drauge ten ramu ir jauku – skardis ir miškas aplink tarsi saugo šią vietą ir teikia jai ramybės.

Ūlos akis
Ūlos akis ir atodanga
Ūlos akis
Ūlos akis ir atodanga
Ūlos akis

Ūlos atodangos vietos koordinatės 54.143553, 24.441117. Atvykę į vietą rasite patogią aikštelę automobiliui palikti, taip pat yra suoliukų su stalais poilsiui. Apsidairę aplink, pastebėsite apžvalgos aikštelę, kuri įrengta Ūlos atodangos viršuje. Nuo jos mes pradėjome vietos apžiūrą. Pasigrožėję atodanga ir slėniu iš viršaus, mediniais laiptai nusileidome skardžiu žemyn prie dailaus tiltelio permesto per Ūlos upę. Perėję jį, grožėjomės upės vingiu ir atodanga iš apačios. Nuo tiltelio tiesiai tolyn bėgantis takas nuvedė prie „Ūlos akies“.

Ūlos akis
Ūlos akis ir atodanga
Ūlos akis
Ūlos akis ir atodanga
Ūlos akis
Ūlos akis ir atodanga
Ūlos akis
Ūlos akis ir atodanga
Ūlos akis

Ūlos akis“

„Ūlos akis“ yra iš žemės trykštantis šaltinis (arba versmė). Priėję prie jo pamatėme nediduką vandens duburį, lyg solidaus dydžio balą su mažu liepteliu prie jos. Visgi, ši „bala“ niekada neišdžiūsta, vanduo trykštantis iš žemės gelmių neskubėdamas teka apie 67 metrus ir įbėga į šalia esančią Ūlos upę. Atidžiau įsižiūrėjus dugne matosi vietos, kuriose vanduo išsiveržia iš žemės – smėlis ten juda ir vanduo burbuliuoja, tarsi virtų. Nuo seno vietos kaimų gyventojai gėrė šio šaltinio vandenį ir tikėjo, kad jis gali padėti nuo įvairių ligų, jei prie šaltinio ateisi vos tik saulei nusileidus. Ūlos akies vietos koordinatės – 54.14165, 24.439831.

Ūlos akis

Rami ir nuostabiai graži vieta gamtoje. Apsilankę prie Ūlos ir turėdami noro bei laiko užsukite visai netoli „Ūlos akies“ ir atodangos esančius Zackagirio pažintinį taką su savo įdomybėmis („Gaidžio kopa“, „Meškos šikna“ ir kt.) bei išskirtinėje vietoje esantį „Bobos daržo“ šaltinį.

Ūlos akis
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading