Lankytini objektai

Ventės ragas

Ventės rago švyturys

Ventės ragas yra labiausiai į vakarus nutolęs Mažosios Lietuvos taškas, kuris lankytojus vilioja ten stovinčiu šimtamečiu švyturiu, ornitologine stotimi ir ilgu molu, smingančiu tolyn į Kuršių marias. Giedrą dieną nuo molo ryškiai matosi kitame krante kūpsančių didžiųjų kopų keteros. Žiūrint į jas man visada kyla mintis, kaip būtų smagu, jei čia pastatytų tiltą, kuriuo galėtume pereiti į kitą marių pusę.

Ventės rago švyturys

Ventės rago švyturys – nedidukas, tačiau – technikos paminklas. Jis buvo pradėtas statyti 1860 m. Švyturio aukštis – 11 m, atstumas iki marių – 30 metrų, o siunčiamas signalas matomas iš 3,5 km. Kodėl švyturys yra būtent šioje vietoje? Pasirodo, dar prieš tai, kai buvo iškastas Karaliaus Vilhelmo kanalas, sujungęs Nemuną su Klaipėda, prie Ventės rago suduždavo daug laivų. Švyturys rodydavo laivams kelią ir apsaugodavo nuo nelaimių.

Ventės rago švyturys
Ventės ragas
Ventės ragas
Ventės ragas
Ventės rago švyturys

Į švyturį galima užlipti laiptais ir iš dar aukščiau pasigrožėti marių bei kitame krante matomų kopų vaizdu. Labai smagu pasivaikščioti ganėtinai ilgu, betoniniu molu-prieplauka. Nežinau, ar prie jo švartuojasi laiveliai ar tik pasivaikščiojimui jis skirtas. Tą dieną, kai lankėmės Ventės rage, laivelio prieplaukoje neradome nei vieno. Jei nueisite iki pat molo pabaigos ir atsigręšite, prieš jus atsivers gražus vaizdas į švyturį ir pakrantę.

Ventės ragas
Ventės ragas
Ventės rago švyturys

Vaikštinėdami molu atkreipėme dėmesį, kad jis gausiai išmargintas paukščių išmatomis. Tai galėjo reikšti tik vieną – sparnuotųjų čia praskrenda tikrai daugiau nei ant vienos rankos yra pirštų. Pro Ventės ragą driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių. Skaičiuojama, kad, pavyzdžiui, rugsėjo – spalio mėnesiais dažnai pasitaiko dienų, kai Lietuvos pajūriu ties Klaipėda per dieną praskrenda daugiau kaip 3 mln. paukščių. Dėl to Ventės rage yra įkurta ornitologijos stotis. Teritorija šalia švyturio pilna didelių tinklų. Papuolę į juos paukščiai žieduojami. Tik nesitikėkite bet kada tuose tinkluose rasti daug paukščių. Gausu jų būna būtent migracijų metu.

Ventės ragą su švyturiu ir ornitologine stotimi rasite Ventėje, Šilutės rajone, vietos koordinatės – 55.341008, 21.18991. Automobilį galima palikti aikštelėje prie pat lankytojų centro, tačiau pastaroji yra nedidukė, aktyviu lankymo laiku gali būti pilna. Kitą aikštelę pastebėsite kiek anksčiau prie parduotuvėlės, ten erdvės žymiai daugiau.

Taigi, būsite netoli Kuršių marių, užsukite į gražiai sutvarkytą Ventės ragą apsidairyti.

Ventės rago švyturys
Ventės ragas
Ventės rago švyturys
Ventės ragas
Ventės rago švyturys
Ventės ragas
Ventės rago švyturys

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading