Lankytini objektai

Rudaminos cerkvės griuvėsiai

Rudaminos cerkvės griuvėsiai

Ar kada buvote susimąstę, patinka jums lankyti istorinių pastatų griuvėsius ar ne? Nekalbu apie Italijos, Ispanijos ar kitų šalių senųjų laikų istorinį paveldą. 🙂  Kalbu apie tai, ką mes turime čia, Lietuvoje. Jau ne vienerius metus keliaudami po Lietuvą esame buvę ir prie sugriuvusių dvarų, ir bažnyčių, ir netgi karinių bunkerių. Per tokius lankymus supratau, kad pastatų griuvėsius galėčiau suskirstyti į gražius (dar jeigu jie būna pritaikyti turistų lankymui, tai iš vis super) ir nelabai  malonius (ypač dar kai keliauji su mažamečiais vaikais). Skaitydama apie visai šalia Vilniaus, mažame Rudaminos miestelyje stūksančius Rudaminos cerkvės griuvėsius ir žiūrinėdama jų nuotraukas, supratau, kad tai atvejis, kai griuvėsiai bus gražūs. Tad turėdami progą, nulėkėme jų apžiūrėti.

Rudaminos cerkvės griuvėsiai miestelyje stūksojo pasislėpę už krūmų, apaugę aukšta vasaros vidurio žole (vietos koordinatės 54.584397, 25.355247). Vienas jos šonas stovi beveik žmogaus kieme, kitas – labiau atsuktas į gatvę, per krūmus jau gan sunkiai matosi. Kažkada buvusi tinkuota ir baltai dažyta, dabar cerkvė “nuoga” – puikiai matosi iš ko senais laikais ji buvo pastatyta. Istorinės informacijos apie šį statinį interneto platybėse yra labai nedaug. Dabartinė akmeninė cerkvė Rudaminoje buvo pastatyta po 1876 m. Pirmojo pasaulinio karo metais ji buvo išvogta, o po antrojo pasaulinio karo iš jos liko griuvėsiai, kurie jau daugybę dešimčių metų nyksta. 

Rudaminos cerkves griuvesiai

Kviečiame ir jus pasidairyti po cerkvės griuvėsius:

O jeigu esate nusiteikę paklajoti po dar vienus, tikrai įspūdingus griuvėsius, užsukite į nelabai toli nuo Rudaminos esančią Paulavos Respubliką, apie kurią jau esu rašiusi savo tinklaraštyje PAULAVOS RESPUBLIKĄ MENANTIS MERKINĖS DVARAS.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading