Lankytini objektai

Vilsos kriokliai

Vilsos kriokliai

Natūralūs kriokliai Lietuvoje? Tikrai taip. Jei smalsu juos pamatyti, keliaukite prie Vilsos upelio. Nors jis vos poros kilometrų ilgio, žygiuodami jo pakrante atrasite ne vieną čiurlenantį sūkuriuką ir slenksčiais besiveržiančias upelio sroves.

vilsos kriokliai

Trakų rajone, Žemuosiuose Semeniukuose esančio Vilsos upelio pakrantė, vedanti link krioklių, nepritaikyta patogiam ėjimui. Tad keliaukite ten tik jei esate pasiruošę siauru, kartais nutrūkstančiu, kartais vėl pasirodančiu takeliu brautis per krūmus ir žoles. Labai rekomenduoju krioklius apžiūrėti vėlyvesnį rudenį, kai dilgėlynai nuvytę, o krūmai netekę didžiosios dalies savo lapų. Tada ir praeiti bus lengviau, ir matysis viskas geriau. Patys rudenį šiuos krioklius lankėme, tad patarimas gimęs iš patyrimo. 🙂 Beje, krioklių vietos koordinatės 54.718662, 25.011936. O Vilsos upelio pakrante galima nukeliauti iki pat tos vietos, kurs jis įteka į Nerį.

vilsos kriokliai

Vilsos upelio slėnio vienoje pusėje – aptvertos ir užrakintais varteliais apsaugotos žmonių gyvenamos valdos. Tad žyguoti geriau kitu, dešiniuoju, upelio krantu. Automobilį palikome kaimelyje, pakraštyje kelio, kuris kerta upelį (koordinatės 54.716182, 25.005216).

vilsos kriokliai

Pradžioje upelis mums nepaliko jokio įspūdžio – rudenėjančia, drėgnais spalvotais lapais apmėtyta žeme tekanti nedidelė versmė. Atrodė, kur čia gali būti kriokliai, jei vanduo teka lygia žeme. Tačiau paėjus kelis šimtus metrų, pakrantė pradėjo statėti, upelio tėkmei iššūkius kėlė nedidukės smėlio nuošliaužos, nuvirtę medžiai. Apsamanojusios medžių šaknys raižė statesnes pakrantės vietas ir mezgė įstabius raštus.

vilsos kriokliai

vilsos kriokliai

Tiesa, jei keliausite apžiūrėti krioklių, turiu jums vieną perspėjimą – Vilsos upelio pakrantės augalijoje labai daug erkių. Kelionės pradžioje ant medžio radome užkabintą perspėjimą, kad apylinkėse veisiasi erkiniu encefalitu užkrėstos erkės. Kiek tame pranešime tiesos, negaliu pasakyti, tačiau kad šių gyvių ten gausu, tikrai įsitikinome. Jau vaikščiodami po mišką mėtėme jas nuo savęs, dar kelias sugaudėme baigę kelionę. Jeigu bijote šių gyvių, geriau Vilsos krioklių keliaukite ieškoti ne sezono metu, t. y. kai erkės jau miegos. 🙂

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading