Molavėnų piliakalniai

Molavėnų piliakalniai – vieta, kur, spėjama, galėjo stovėti legendiniai Pilėnai. Tai kunigaikščio Margirio pilis, kurios gynėjai prieš daug šimtų metų susidegino, nes nebepajėgė apsiginti ir nenorėjo patekti į kryžiuočių nelaisvę. Du piliakalniai stūkso gausia žaluma apaugusioje teritorijoje, kurioje paprastą dieną gali tyloje ir ramybėje pasivaikščioti.

Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai

Raseinių rajone, Pašešuvio valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje, Šešuvies upės dešiniajame vingyje esančiuose kyšuliuose glūdintį piliakalnių kompleksą nesudėtinga pasiekti keliaujant greitkeliu. Tiesa, nusukus nuo pagrindinio kelio teko keletą kilometrų dardėti kaimo vieškeliais. Komplekso prieigose radome erdvią aikštelę automobiliui palikti, o karštą vasaros darbo dieną čia buvo visiškai tuščia. Visas Molavėnų piliakalnių kompleksas priklausė tik mums. Beje, vietos koordinatės – 55.447917, 22.868694.

Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai

Pietinė šio komplekso dalis prasideda amfiteatro pavidalo įduba. Žmonės ją vadina Lukošienės bliūdu. Kalbant paprasčiau – žvelgdami nuo į kompleksą atvedusio tako prieš akis matėme didelę, tolumoje piliakalniu įrėmintą pievą su mažučiu per ją vingūriuojančiu upeliuku, keliais tiltukais, į piliakalnį vedančiais mediniais laiptais. Molavėnų pirmasis piliakalnis turi ir antrą – Griaužų – pavadinimą. Beje, iš trijų pusių jį supa Šešuvis ir pažliugusi pelkėta pieva.

Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai

Antrasis Molavėnų piliakalnis rymo už kelių šimtų metrų nuo pirmojo. Tereikia pakraštėliu, mediniu taku pereiti pievą. Šio piliakalnio dydis ir jo statūs 20–25 m aukščio šlaitai suteikia peno spėjimams, kad ant piliakalnio stūksojo gynybinė pilis. Šiek tiek tolėliau auga ir šimtametis Molavėnų ąžuolas.

Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai

Archeologiniai kasinėjimai parodė, jog Molavėnų piliakalnių teritorijoje žmonės gyveno ne vieną šimtą metų, tačiau vėliau išsikėlė ieškodami mažiau drėgnų vietų.

Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai Molavenu piliakalniai

Molavėnų piliakalnių kompleksas yra mėgiama vietos gyventojų švenčių vieta. Tai mums liudijo ir šalia pirmojo piliakalnio stovinti nedidelė medinė scena. Ir pasivaikščiojimams vieta čia graži. Visgi jei lyginti šį kompleksą su Kernavės ar Sudargo piliakalniais, Molavėnai atrodo gerokai kukliau.

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.