Lankytini objektai

Sudargo piliakalnių didybė

Sudargo piliakalniai

Įspūdingas atradimas mums – Sudargo piliakalniai. Tai piliakalnių kompleksas prilygstantis, o galbūt net ir lenkiantis esantį Kernavėje. Tai 5 stačiašlaičiai piliakalniai, išsidėstę palei upės tėkmę ir nuo savo viršūnių atveriantys pakerinčius vaizdus į Nemuno vandens platybes bei jo kito kranto tolius.

Sudargo piliakalniai

Kaip rasti šią vietą? Saudargo piliakalnių komplekso ieškokite Sudargo, Grinaičių ir Burgaičių kaimuose, kurie Šakių rajono savivaldybės teritorijoje rymo vienas šalia kito. Atvykę, savo automobilį pastatėme rastoje erdvioje automobilių aikštelėje – vietos koordinatės N55°02′52″ E22°38′19″. Startuojant iš šios aikštelės yra pasirinkimas – gali sukti kairėn arba dešinėn. Kur bepasuksi, visur rasi piliakalnių. 🙂

Sudargo piliakalniai

Mes patraukėme dešinėn link Žydkapių piliakalnio, po to aptikome Balnakalnį, Vorpilį ir Burgaičių III bei Pilaitės piliakalnius. Bežvalgydami teritoriją sukorėme daugiau nei 2 kilometrus kelio, o statūs ilgi laiptai į piliakalnių viršūnes kartais net užimdavo kvapą. Likome sužavėti puikiai sutvarkyta komplekso teritorija (beje, ji saugoma ir bendrai sudaro beveik 8 ha ploto), kurioje radome net ir vaikų žaidimo aikštelę, taip pat poilsiui įrengtas pavėsines, reikalingus tiltelius bei tvirtus laiptus į piliakalnius.

Sudargo piliakalniai

Sudargo piliakalniai

Sudargo piliakalnių šlaitai iškilę net iki 40 m. Ant vieno iš piliakalnių, sakoma, stovėjo medinė kunigaikščio Sudargo pilis, kuri dar 1317 metais buvo sudeginta.

Sudargo piliakalniai

Vaikštant po Sudargo piliakalnių kompleksą norėjosi tiesiog stovėti ir grožėtis, o po to dar viską fotografuoti, kol aparate neliks atminties.

Sudargo piliakalniai

Sudargo piliakalniai

Sudargo piliakalniai

Sakyčiau, kad šis kompleksas savo grožiu, man asmeniškai, net lenkia Kernavėje esantį. Būsite kur netoli, būtinai aplankykite šią gražią vietą.

Žymos
Avatar photo

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading