Vienas iš mažiausiai laiko ir patirtų karų paliestas Kauno tvirtovės fortas. Kadangi lankiau labiau apgriuvusius I-ąjį ir III-ąjį fortus, tik priartėjus prie VI-ojo akis akimirksniu pastebėjo, kad viso komplekso vaizdas daug pilnesnis.
Šeštasis fortas – Kauno tvirtovės dalis rytinėje miesto dalyje, Gričiupyje. Pastatytas 1889 m. Nuo 1993 m. jis saugomas valstybės kaip LR kultūros vertybė.
Per ilgą forto gyvavimo istoriją jame vyko daug žiaurių ir liūdnų įvykių. Tarp Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų veikė karo kalėjimas. Antrojo pasaulinio karo metais šiame forte buvo laikomi rusų, vokiečių karo belaisviai, taip pat ir civiliai. Čia buvo nužudyti apie 35 tūkst. karo belaisvių.
Į fortą daug kas užsuka dėl čia esančios iš sostinės perkeltos Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicijos. Artėjant prie forto iš karto pastebėjau jos eksponatus. Tą dieną, kai lankiausi VI forte, planuose dar buvo kelios lankytinos vietos, tad į forto vidų ekskursijai nepasilikau, apžvelgiau tik tai, kas matėsi lauke iš toliau. Tuomet man to ir pakako. Gaila tik buvo, kad jei nesijungi prie ekskursijos, į Forto teritoriją nepapulsi. Labiau norėjosi tiesiog pasižvalgyti po teritoriją ir pamatyti tai, kas kituose analogiškuose Kauno fortuose yra jau sugriuvę.
Apie I-ąjį Fortą rašiau čia:
Apie III-ąjį Fortą rašiau čia: