Lankytini objektai

Kauno tvirtovės VI fortas

Kauno VI fortas

Vienas iš mažiausiai laiko ir patirtų karų paliestas Kauno tvirtovės fortas. Kadangi lankiau labiau apgriuvusius I-ąjį ir III-ąjį fortus, tik priartėjus prie VI-ojo akis akimirksniu pastebėjo, kad viso komplekso vaizdas daug pilnesnis.

Šeštasis fortas – Kauno tvirtovės dalis rytinėje miesto dalyje, Gričiupyje. Pastatytas 1889 m. Nuo 1993 m. jis saugomas valstybės kaip LR kultūros vertybė.

Per ilgą forto gyvavimo istoriją jame vyko daug žiaurių ir liūdnų įvykių. Tarp Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų veikė karo kalėjimas. Antrojo pasaulinio karo metais šiame forte buvo laikomi rusų, vokiečių karo belaisviai, taip pat ir civiliai. Čia buvo nužudyti apie 35 tūkst. karo belaisvių.

Į fortą daug kas užsuka dėl čia esančios iš sostinės perkeltos Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicijos. Artėjant prie forto iš karto pastebėjau jos eksponatus. Tą dieną, kai lankiausi VI forte, planuose dar buvo kelios lankytinos vietos, tad į forto vidų ekskursijai nepasilikau, apžvelgiau tik tai, kas matėsi lauke iš toliau. Tuomet man to ir pakako. Gaila tik buvo, kad jei nesijungi prie ekskursijos, į Forto teritoriją nepapulsi. Labiau norėjosi tiesiog pasižvalgyti po teritoriją ir pamatyti tai, kas kituose analogiškuose Kauno fortuose yra jau sugriuvę.

Apie I-ąjį Fortą rašiau čia:

Apie III-ąjį Fortą rašiau čia:

Žymos
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading