Nesijaudinkite, į Indiją keliauti nereikės. Pakaks nuvykti į Žemaitiją, Pagramančio regioninį parką. Ten, Akmenos upės slėnyje, Indijos kaimo pašonėje stūkso šis nedidukas, stačiašlaitis piliakalnis, nežinia dėl kokių priežasčių turintis Indijos pavadinimą. Tiesa, Indija lietuviškai reiškia žemės gilumą. Visgi, ir vertimas nepadeda iki galo suprasti, kodėl pilikalnis Indija vadinamas. 🙂
Piliakalnio vietos koordinatės – 55.44649, 22.232417 – padės lengviau jį surasti. Mums koordinačių nereikėjo, nes apie šio piliakalnio buvimo vietą žinojau nuo vaikystės.
Automobilį palikome nedidukėje, tam skirtoje aikštelėje. Nuoroda šalia rodė, kad iki piliakalnio dar likę 600 metrų. Į upės slėnį nusileidome pėstute. Išbandę savo drąsą ant per Akmeną nutiesto siauroko kabančio tilto, pasilabinę su sodybos, pro kurios pašonę teko praeiti, šeimininkais, atsidūrėme prie piliakalnio.
Piliakalnis turi dar kitą – Pilės, Pilies – pavadinimą. Kalnas dabar stipriai upės yra apgadintas, o iš viename šone esančios senvagės, daroma išvada, jog buvo laikai, kai Akmena piliakalnį supo net iš trijų pusių. Visgi ir dabartiniai 8-10 metrų aukščio kalvos šlaitai yra šis tas – pasidairyti ir tolimesnius pievų horizontus apžiūrėti galima. O aplink piliakalnį tikrai graži gamta.
Senais laikais ant Indijos piliakalnio stovėjo pilis. Bent jau taip spėjama. Istoriniuose šaltiniuose minima, kad 14 a. pirmaisiais dešimtmečiais čia būta vienos svarbiausių Karšuvos žemės pilių, Pūtvės pilis, kurią 1307 m. ir 1315 m. du kartus sudegino kryžiuočiai. Antrasis kartas buvo lemtingas.
Tiesa, jei apsilankysite Indijos piliakalnyje, būtinai nukeliaukite ir į dar kelias gražias Pagramančio regioninio parko vietas:
- Akmenos ir Jūros upių santaką. Apie ją – atskiras tinklaraščio įrašas AKMENOS IR JŪROS SANTAKA.
- Plynios pažintinį taką. Apie jį rašiau čia: PLYNOSIOS PAŽINTINIS TAKAS.