Lankytini objektai

Fotogeniškasis Skersabalių karjeras

Skersabalių karjeras

Labai jaukus ir fotogeniškas yra Skersabalių karjeras. Daugelis susivilioja čia atvykti pamatę meniškas nuotraukas su karjerą kertančiais ir į vandens telkinį panyrančiais traukinio bėgiais. Realybėje karjeras atrodo taip pat įspūdingai kaip ir nuotraukose. O šalia bėgių sumesta didelė medinių pabėgių krūva dar tebeskleidžia stiprų mašininės alyvos kvapą ir primena traukinių stotį.

Skersabalių karjeras Skersabalių karjeras Skersabalių karjeras

Didžiausias aplinkos grožis atsiveria nuo karjero viršaus – iš ten pasimato ir čia susiformavęs ežeriukas, ir į tolį nuvingiuojanti bėgių gyvačiukė, ir pušų įrėminti statūs šlaitai, likę po to, kai čia buvo iškastas ir išvežtas smėlis.

Įdomi detalė – Skersabalių karjero fotogeniškumą įvertino ir filmavimo komandos – čia 2016 metais buvo filmuojamas filmas „Tarp pilkų debesų“ , o vėliau ir serialas „Stranger Things“.

Skersabalių karjeras Skersabalių karjeras Skersabalių karjeras Skersabalių karjeras

Karjeras rymo miške šalia Skersabalių kaimo, apie trisdešimt kilometrų nuo Vilniaus. Vietą rasti padės šios koordinatės – 54.851775, 25.567267. Mes karjerą pasiekėme nuo jo viršaus. Tačiau paskutinius nepilnus porą kilometrų keliavome pėstute per mišką. Tam tikras orientacinis mums gavosi, nes miško keliukas, į kurį navigacija siūlė sukti link karjero, buvo… užverstas nukritusio medžio. Tad priėmiau sprendimą palikti automobilį kelio pakraštyje ir toliau žygiuoti savomis kojomis. Navigacija rodė, jog karjeras visai netoli. Ir vėliau nesigailėjau taip nusprendusi, nes mūsų lengvoji transporto priemonė nebūtų įveikusi gan duobėtų ir pilnų minkšto smėlio miško keliukų. Tikrai būtume užklimpę.

Taigi, jei norite aplankyti gražią, tačiau sunkiau randamą ir pasiekiamą vietą, kviečiu į Skersabalių karjerą.

Beje, šis karjeras mums jau ne pirmasis, kuriame lankėmės. Dar esame buvę ir rekomenduojame:

PAGIRIŲ KARJERAS – DIDELĖ SMĖLIO DĖŽĖ

ĮSPŪDINGIEJI MARSO KANJONAI

Skersabalių karjeras Skersabalių karjeras Skersabalių karjeras Skersabalių karjeras Skersabalių karjeras

Žymos
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading