Lankytini objektai

Akmeninė didybė Gegužinėje

Gegužinės bažnyčia

Nieko nėra smagiau už keliaujant nutinkančius netikėtus atradimus. Tokiu netikėtumu mums tapo mažučiame Gegužinės kaime stūksanti įspūdinga akmeninė bažnyčia.

Gegužinės bažnyčia

Tuokart keliavome iš Kaišiadorių pro Ruklą į Jonavą. Saulėta pavasario diena ir tik prasikalusi šviežia žaluma džiugino akį. Dar pilnai nesulapoję medžiai nebuvo paslėpę už jų esančių vaizdų, tad mums pasisekė gan anksti pastebėti šiek tie tolėliau nuo kelio stūksančią Gegužinės Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią (toks jos oficialus pavadinimas).

Gegužinės bažnyčia

Didelė. Ir akmeninė, kas iš karto krito man į akį. Tašytų akmenų bažnyčių Lietuvoje nėra daug, tad be jokių abejonių metėme kelią dėl takelio ir, išsukę iš savo maršruto, trumpam sustojome apžiūrėti šio netikėtai atrasto architektūrinio paminklo.

Pasirodo, Kaišiadorių rajono šiaurėje, Neries pakrantėje esančiame Gegužinės kaime bažnyčia stovi nuo maždaug 1507 metų. Tuomet ji buvo medinė. O šioji didžioji akmeninė, lotyniško kryžiaus formos, su bokštais pradėta statyti 1909 metais. Bažnyčios kieme radome informacinį stendą, aprašantį istoriją, kaip partizaninio karo metais joje buvo įrengta partizanų slėptuvė. Panašu, kad daugiau nei 100 metų nugyvenusi bažnyčia galėtų daug įdomių dalykų papasakoti.

Gegužinės bažnyčia

Gegužinės bažnyčia

Beje, jei jus domina ir žavi akmeniniai statiniai, kitą dar didesnę ir įspūdingesnę akmeninę bažnyčią galite rasti Salako miestelyje Zarasų rajone. Apie ją daugiau skaitykite įraše „SALAKO PAŽINTINIS PĖSČIŲJŲ TAKAS“.

Avatar photo

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading