Lankytini objektai

Terespolio dvaras

Terespolio dvaras

Mažučiame Terespolio kaime, sulaukėjusio parko apsuptas rymo Terespolio dvaras. Nei labai didelis, nei labai mažas, savitos, moderno stiliaus architektūros. Daug informacijos apie šį Kėdainių rajone esantį dvarą internetuose nėra. Žinoma, kad 1909 m. šiuos rūmus pastatė turtinga Chrapovickių šeima. Dvare jie turėjo banką, kuriame vietiniai laikė pinigus.

Aplink dvarą buvusį parką suformavo žinomas Rygos sodininkas. Kadangi turiu gan lakią vaizduotę, vaikščiodama aplink dvarą ir apžiūrėdama aplinką supratau, kad klestėjimo laikais čia turėjo būti gražu.

Dabar Terespolio dvaras paverstas daugiabučiu. Padalintas į atskirus butus su atskirais savininkais laukia pastatas geresnių ir rūpestingesnių laikų. Būtų smagu, kad sulauktų.

Dvaro vietos koordinatės – 55.524713, 23.804369 (Terespolis, Kėdainių raj.).

Šis dvaras yra vienas iš mano sudaryto maršruto (Ne)užmirštuolių beieškant objektų.

Terespolio dvaras
Terespolio dvaras
Terespolio dvaras
Terespolio dvaras
Žymos
Avatar photo

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading